Responsabil Mediu

Angajator: KreativeHR
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Chimie - Petrochimie
  • Controlul calitatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.10.2021

    Kreativehr este o agentie de recrutare si selectie, cu capital autohton! Strategia noastra este de a oferi prin pasiune, implicare și adaptabilitate, un plus pietei de resurse umane. Identificam specialistul potrivit, pentru partenerii nostri de business, acopering cele mai căutate industrii: Inginerie, Finanțe-Bănci, IT&C, Sales & Marketing, BPO/SSC.

    Cerinte

    - Experienta in HORECA, reprezenta un avantaj;
    - Absolvent studii superioare, de preferat: Inginerie Alimentara;
    - Competente de limba engleza la nivel mediu;
    - Permis categoria B.

    Responsabilitati

    Titularul postului are rolul de a asigura aplicarea corecta a procedurilor operationale de supraveghere a operatiunilor de mediu;
    Gestiune interna – predare si organizare deseuri conform legislatiei in vigoare;
    Mentine legatura cu furnizorii si reciclatori pentru preluarea – predarea deseurilor;
    Sa evalueze impactul de mediu produs de companie si poate actiona in sensul reducerii si chiar al eliminarii lui, prin respectarea normelor legale;
    Sa-si asume realizarea si indeplinirea de planuri pentru reducerea poluarii si chiar implementarea unor sisteme de management de mediu;
    Sa monitorizeze si sa imbunatateasca activitatile legate de mediu;
    Sa stabileasca masurile de reducere a impactului asupra mediului;
    Sa realizeze auditul intern pe probleme de management de mediu pentru toate punctele de lucru;
    Sa identifice aspectele legate de mediu, ce caracterizeaza activitatile desfasurate de firma;
    Sa pregateasca documentatiile necesare si sa asigure obtinera autorizatiilor, acordurilor, avizelor din domeniul protecsiei mediului, necesare pentru desfasurarea activitatii.

    Alte informatii

    - Angajare pe perioada nedeterminata;
    - Pachet salarial atractiv si tichete de masa.