Responsabil sistem de productie - LEAN

Angajator: Teamland
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.04.2024

    Asigurăm o gamă completă de servicii profesionale, prin experiența și cunoștințele noastre de specialitate și din domeniul legislativ. Avem capacitate de a identifica soluții inovative pentru fiecare client.

    Echipa TeamLand este în masura să livreze servicii pe termen lung, asigurându-ți astfel un parteneriat sustenabil.
    Respectăm valorile clienților noștri și, în același timp, dovedim empatie față de cei pe care îi recrutăm, adăugând întotdeauna o vorbă bună la serviciile ireproșabile livrate.

    Suntem cel mai dinamic furnizor de servicii de resurse umane, având flexibilitate antreprenorială si know-how–ul necesar, dobândit în anii de experiență ai echipei de recrutare și a specialiștilor în salarizare și administrare.

    Reducem eforturile administrative și de time management în ceea ce privesc procesele de recrutare, administrare și instruire a angajaților, oferind o gamă de servicii asigurate de personal de înaltă calificare în baza principiului Total Quality Management, astfel încât, raportul calitate – cost, să reprezinte un castig pentru dumneavoastră.

    Suntem specializați în funcție de industrie și răspundem mereu adecvat cerințelor specifice.

    Consultanța specializată și echipa dedicată, cu experiență relevantă pentru fiecare companie și specializată pe industrii, alături de companie de la semnare și pe tot parcursul derulării contractului/proiectului.

    Tratăm cu responsabilitate fiecare solicitare venită din partea fiecărui partener.

    Cerinte

    Suntem în căutarea unui Responsabil Lean entuziast și dedicat pentru a se alătura echipei noastre. În această poziție, veți juca un rol important în optimizarea și îmbunătățirea continuă a sistemului nostru de producție prin aplicarea principiilor Lean.

    Experiență anterioară demonstrată în implementarea și gestionarea sistemelor Lean într-un mediu de producție.
    Cunoștințe solide în domeniul metodologiilor Lean, cum ar fi Kaizen, 5S, Kanban, etc.
    Abilități excelente de comunicare și de lucru în echipă.
    Capacitatea de a identifica și de a soluționa problemele într-un mod sistematic și eficient.
    Diplomă de licență în domeniul ingineriei, managementului industrial sau o disciplină relevantă.
    Certificare în Lean Six Sigma reprezintă un avantaj.

    Responsabilitati

    Implementarea și menținerea conceptelor Lean în întreaga operațiune de producție.
    Identificarea și evaluarea continuă a proceselor pentru a identifica oportunități de îmbunătățire a eficienței și a calității.
    Coordonarea și conducerea eforturilor de eliminare a pierderilor și a muncii inutile în procesele de producție.
    Dezvoltarea și implementarea strategiilor și instrumentelor Lean pentru a îmbunătăți procesele și performanța echipei.
    Colaborarea strânsă cu echipele operaționale pentru a promova o cultură a îmbunătățirii continue și a schimbării pozitive.
    Furnizarea de instruire și suport pentru personalul de producție în implementarea și menținerea practicilor Lean.

    Dacă sunteți o persoană orientată către rezultate, motivată și pasionată de excelență în producție, vă invităm să aplicați pentru acest rol și să vă alăturați echipei noastre.

    Salariu

    8000 RON

    Beneficii

    • Bonus anual
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Asigurare medicala
    • Asigurare de viata
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (114)