Inginer Controlul Calitatii Somaco Buzau

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Grupul Holcim Romania active.

Vezi toate job-urile Inginer Controlul Calitatii Somaco Buzau active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Grupul Holcim Romania
Domeniu:
  • Constructii
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Buzau
  • Actualizat la: 20.12.2021
    Remote work: On-site

    Oportunitatea, pe scurt
    Din rolul de Inginer Controlul Calitatii vei realiza activitatea de verificare a calității produselor, pe tot parcursul desfășurării proceselor de producție, în vederea confirmării calității și acceptării de către client a produselor executate și livrate.'

    Responsabilitățile tale

    • Monitorizează procesele de producție și efectuează controalele și inspecțiile ce revin responsabilului CTC în fazele de execuție determinante;
    • Intervine prin oprirea fluxului de producție dacă constată nereguli și abateri grave de la standardele interne;
    • Efectuează controale cu privire la respectarea prevederilor documentațiilor tehnice de execuție cu privire la manipularea, depozitarea și conservarea produselor din depozit;
    • Anunță șeful ierarhic – Directorul de Calitate/ Directorul P.L. - atunci când constată apariția unor deficiențe majore sau a unor condiții de mediu care pot influența negativ calitatea produselor;
    • Identifică neconformități și deschide rapoarte de neconformitate pentru defectele grave de calitate depistate la produsele executate pe liniile de fabricație;
    • Întocmește la termenele stabilite informările, rapoartele și situațiile cerute de conducerea societății, în vederea analizării activității de calitate desfășurate, precum și a evoluției calității execuției produselor;
    • Emite note de predare pentru produsele conforme, în vederea livrării acestora;
    • Emite declarații de performanță pentru produsele executate.
    Experiența ta
    • Absolvent de studii superioare tehnice – specializare în domeniul construcțiilor (CCIA sau CFDP);
    • Cunoștințe bune de AUTOCAD;
    • Abilități de organizare și management echipe;
    • Cunoștințe avansate de operare PC, în special abilități operare – MS Office;
    • Atenție sporită la detalii;
    • Atitudine proactivă;
    • Candidatul trebuie să dețină cunoștințe specifice construcțiilor (ex. interpretare planșe de cofraj și plan armare prefabricate);
    • Limba engleză - nivel avansat;
    • Constituie avantaj experiența în domeniul prefabricatelor de beton.
    Ce îți oferim
    • Salariu motivant;
    • Bonusuri de performanță;
    • Servicii medicale în sistem privat;
    • Asigurare de viață și accidente;
    • Acces la programe de training pentru a-ți dezvolta potențialul.
    Despre noi
    Somaco Grup Prefabricate este unul dintre cei mai mari producători de elemente prefabricate din beton utilizate în domeniul infrastructurii rutiere, electrice și de apă canal, precum și al construcției centrelor comerciale, logistice sau de producţie din țară. De asemenea, Somaco este unul dintre cei mari producători de beton celular autoclavizat (BCA) din țară, brandul cel mai căutat în regiunea Moldova. Deținem 6 fabrici (Adjud, Buzău, Roman, Teiuș, Târgoviște și Timișoara) și începând cu 1 noiembrie 2019, Somaco Grup Prefabricate face cu mândrie parte din grupul Holcim.

    Aplica fara CV
    Buzau,

    Aplica fara CV
    Buzau,

    Aplica fara CV
    Buzau,