Analist Financiar

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Valoris Center active.

Vezi toate job-urile Analist Financiar active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Valoris Center
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.07.2021

    La Valoris Center apreciem performanța, proactivitatea, abilitățile de leadership, dorinta de progres si mai presus de toate pretuim oamenii.

    Angajatii nostri reprezintă cel mai bun atu al companiei.

    Cerinte

    Ai studii superioare economice (finante, contabilitate, stiinte economice) ;
    Ai 2-3 ani experienta in analiza financiara ;
    Cunosti limba engleza la nivel avansat ;
    Esti o persoana organizata, energica si proactiva;
    Esti o persoana analitica – iti place analiza, sintetizarea si interpretarea datelor procesate;
    Ai cunostinte avansate de Excel (pachet MS Office).

    Responsabilitati

    Vei verifica lunar/trimestrial/anual soldurile conturilor;
    Vei realiza si reconcilia, partial sau integral, rapoartele financiare periodice (lunare, trimestriale, semestriale, anuale) pentru management;
    Vei analiza costurile alocate pe departamente, centre de cost, proiecte;
    Vei analiza si interpreta diferentele actual vs. bugetat pe elemente de cheltuieli si venituri;
    Vei realiza revizuirile de buget anual si procedurile de rectificare a fondurilor bugetate;
    Vei respecta termenele de bugetare si raportare stabilite de managerul direct ;
    Vei participa la alte analize financiare /operationale care stau la baza luarii deciziilor de business.
    Vei participa la realizarea previziunilor pentru perioada următoare si pe termen lung, pentru venituri şi cheltuieli, bazate pe analiza realizărilor din etapele anterioare, a perspectivelor de dezvoltare ;
    Vei contribui la imbunatatirea proceselor si procedurilor din aria de activitate.

    Alte informatii

    Beneficiile noastre:
    Salariu competitiv ;
    Abonament medical la Regina Maria ;
    Posibilitatea de a imprumuta carti prin platforma Bookster ;
    Abonament YUMP ;
    Traininguri periodice de dezvoltare personala & profesionala;
    Colegi simpatici, concursuri interne si alte activitati de echipa;
    Posibilitati reale de crestere profesionala in cadrul companiei.

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (57)