Executive Assistant to CEO

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Teamland active.

Vezi toate job-urile Executive Assistant to CEO active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Secretariat - Administrativ active pe Hipo.ro

Angajator: Teamland
Domeniu:
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.02.2022

    Asigurăm o gamă completă de servicii profesionale, prin experiența și cunoștințele noastre de specialitate și din domeniul legislativ. Avem capacitate de a identifica soluții inovative pentru fiecare client.

    Echipa TeamLand este în masura să livreze servicii pe termen lung, asigurându-ți astfel un parteneriat sustenabil.
    Respectăm valorile clienților noștri și, în același timp, dovedim empatie față de cei pe care îi recrutăm, adăugând întotdeauna o vorbă bună la serviciile ireproșabile livrate.

    Suntem cel mai dinamic furnizor de servicii de resurse umane, având flexibilitate antreprenorială si know-how–ul necesar, dobândit în anii de experiență ai echipei de recrutare și a specialiștilor în salarizare și administrare.

    Reducem eforturile administrative și de time management în ceea ce privesc procesele de recrutare, administrare și instruire a angajaților, oferind o gamă de servicii asigurate de personal de înaltă calificare în baza principiului Total Quality Management, astfel încât, raportul calitate – cost, să reprezinte un castig pentru dumneavoastră.

    Suntem specializați în funcție de industrie și răspundem mereu adecvat cerințelor specifice.

    Consultanța specializată și echipa dedicată, cu experiență relevantă pentru fiecare companie și specializată pe industrii, alături de companie de la semnare și pe tot parcursul derulării contractului/proiectului.

    Tratăm cu responsabilitate fiecare solicitare venită din partea fiecărui partener.

    Cerinte

    We are searching for a very proactive and extremely detail-oriented Executive Assistant with excellent interpersonal skills, strong speaking and writing skills, and a very strong work ethic. This position reports directly to the CEO and is responsible for all business and personal related duties as delegated by the CEO. This position will primarily provide comprehensive assistance to the CEO so he may focus on his primary responsibilities and maximize his time and effectiveness.

    - Excellent communication skills (written and verbal) Romanian and English.
    - Extremely detail-oriented to ensure accuracy and quality across all tasks.
    - Excellent people skills.
    - Creative problem-solving.
    - Must demonstrate a can-do attitude.
    - Must be able to complete tasks thoroughly and accurately, sometimes with little direction.
    - Previous experience handling travel arrangements.
    - Ability to read and interpret various documents.
    - Ability to speak effectively among executives, clients, and employees.
    - Ability to resolve complex administrative problems independently and perform tasks that are diverse and advanced.
    - Demonstrate the highest level of ethics and ability to maintain confidentiality at all times with all situations and documentation.
    - SAP knowledge it's a plus.
    - Microsoft Excel, Word, PowerPoint - strong knowledge

    Responsabilitati

    - Assist the CEO in the timely management of communications; including written, telephone, email, and voicemail.
    - Compose and edit letters, documents, emails, proposals and ensure follow up with those that require answers, responses, and written replies.
    - Assist in the management and organization of the CEOs calendar by scheduling appointments, meetings, engagements, and daily activities’
    - Manage and coordinate business travel arrangements.
    - Prepare agendas, attend meetings, and transcribe correspondence from handwritten notes.
    - Conduct ad-hoc research.

    Aplica fara CV
    Remote

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (13)