IT Project Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ZIPPER ROMANIA active.

Vezi toate job-urile IT Project Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: ZIPPER ROMANIA
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 24.06.2021

    Zipper Romania acopera cu succes nevoile companiilor de optimizare a fluxurilor interne de date si documente prin solutii si servicii de automatizare si prelucrare a datelor si documentelor receptionate, vehiculate sau expediate intr-o companie si asigura un suport solid pentru reducerea costurilor si a timpului de procesare. Experienta de peste 10 ani in automatizarea datelor si documentelor, acreditarile, certificarile ISO si cifra de afaceri, aduc o vizune clara asupra modului de lucru si garantiei pe care Zipper Romania o ofera companiilor cu care lucreaza si potentialilor clienti.

    Cerinte

    Experienta similara: 3 ani -constituie avantaj
    Specializare tehnica (studii superioare in curs sau licentiate in domeniul IT sau conex)
    Constituie avantaj acreditare PM, ITIL, ISACA, CRISC
    Experienta practica in gestionarea proiectelor de dezvoltare software si implementare/integrare a unor produse sau solutii software, baze de date
    Abilitati de transpunere a cerintelor, solutionarea si gestionarea riscurilor unui proiect
    Abilitati de documentare tehnica si de proiect
    Cunoasterea metodologiilor de gestionare a proiectelor
    Abilitati foarte bune de comunicare si coordonare
    Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat

    Responsabilitati

    Stabilirea obiectivelor proiectului si crearea planului de proiect
    Gestionarea resurselor, inclusiv a echipei, echipamentelor
    Atribuirea de sarcini membrilor echipei de developeri si infrastructura
    Intocmirea planurilor detaliate de lucru si monitorizarea respectarii implementarii acestora, folosind mijloacele informatice de urmarire proiecte implementat in cadrul companiei
    Dezvoltarea strategiei de livrare a proiectelor la timp si in limita bugetului
    Planificarea, coodonarea si gestionarea desfasurarea proiectului - incadrarea in termene si buget
    Utilizarea instrumentelor de gestionare a proiectelor IT privind progresul si performanta proiectului
    Evaluarea riscurilor proiectului.

    Alte informatii

    Beneficii
    Salariu fix+tichete de masa
    Prime de sarbatori, bonusuri in functie de performanta
    Traininguri de specialitate
    Asigurare medicala clinica privata
    Posibilitate de wfh si program flexibil
    Decont transport.

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Cluj Napoca,

    Vezi job-uri similare (22)