ONLINE MARKETING MANAGER

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile PARFUMERIE DOUGLAS active.

Vezi toate job-urile ONLINE MARKETING MANAGER active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internet - eCommerce active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: PARFUMERIE DOUGLAS
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.07.2020
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    • 5+ ani de experiență de comerț electronic și / sau de marketing
    • Experienta: digital experience, e-commerce platform, sisteme de analiza a KPIs (preferabil Google Analytics)
    • Competențe interpersonale remarcabile; capacitatea de a dezvolta și menține relații cu partenerii
    • Energie mare și flexibilă într-un mediu în continuă evoluție a echipei.
    • O atenție deosebită pentru detalii și o excelentă comunicare scrisă și orală

    Responsabilitati

    Administreaza website-ul douglas.ro din perspectivă de conținut, în vederea optimizării experienței utilizatorilor și creșterea performanțelor de vânzări.
    • Planificarea, coordonarea și implementarea campaniilor de comert electronic pe site-ul douglas.ro, si analizarea rezultatelor post-campanii.
    • Updatarea și optimizarea conținutului website-ului cum ar fi: bannerele de homepage, paginile de brand, paginile de landing (html), paginile carousels și product boosting în vederea atingerii obiectivului de CR%
    • Definește împreună cu echipă de marketing și dep. comercial, produsele focus per fiecare campanie și verifică corectitudinea produselor pe website ( exemplu: produsele au imagini, descrieri, modalitate aplicare, stoc) înainte de startarea comunicării campaniei digitale.
    • Conduce supervizarea proiectelor cheie (micro site) și a dezvoltărilor pentru a respectă termenele stabilite.
    • Stabilirea și urmărirea indicatorilor KPIs
    • Furnizare de materiale pentru crearea bannerelor cu agentiile de publicitate
    • Analize și rapoarte săptămânale (Google Analytics)
    • Crearea ticketelor în cazul de erori, modificări,etc ale website-ului (jira)
    • Editare și creare de mesaje promo pe chatul live tawk
    • Întreținere Website: Online Manager și echipa sunt responsabili de verificarea conținutului și sistemelor site-ului în mod regulat, pentru a se asigura că funcționează corect, precum și pentru actualizarea prețurilor și informațiilor despre produse, adăugarea de produse noi sau eliminarea produselor care nu mai sunt disponibile.