Jr. Distribution Specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Nestle Romania active.

Vezi toate job-urile Jr. Distribution Specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: Nestle Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 05.12.2019

    La Nestlé vei descoperi o lume bazata pe respect – pentru sine, pentru colegi, pentru diversitate si pentru viitor. Respectul ghideaza toate deciziile noastre si contureaza experienta pe care o oferim fiecarui angajat, indiferent de nivelul orgazitional la care se afla.

    Cerinte

    Cum poti avea succes?

    Daca esti pasionat de ceea ce faci, esti atent la detalii si ai un spirit analitic, atunci ai toate atributele necesare pentru a fi de succes. In plus, trebuie sa ai curiozitatea sa gasesti si sa rezolvi probleme. Experienta anterioara in Supply Chain reprezinta un avantaj.

    Ar trebui, de asemenea, sa vorbesti impecabil atat limba romana, cat si limba engleza, sa stii sa faci rapoarte in Excel si sa cauti mereu sa fi eficient.

    Indicatori de Performanta:
    - Inchiderea in timp a livrarilor
    - Inchiderea in timp a reclamatiilor si retururilor

    Responsabilitati

    Suntem in cautarea unui Jr. Distribution Specialist, care va fi responsabil de urmarirea livrarilor si gestionarea reclamatiilor.

    O zi obisnuita ar decurge astfel:

    Urmaresti statusul livrarilor si verifica conformitatea si le inchide in sistemul SAP (POD)
    Urmaresti livrarile neinchise si ia actiuni pentru finalizarea corecta si cat mai rapida a procesului;
    Inchizi livrarea cu diferenta si in timp
    Asiguri managementul eficient al reclamatiilor – verifici motivul reclamatiilor sinitiezi si urmareste flow-ul pt inchiderea reclamatiilor
    Comunici direct cu furnizorii si cu departamentele de vanzari si customer service,
    Gestioneaza refuzurile
    Pregatesti diverse rapoarte si analize pentru departamentul Logistica;

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Nestle Romania. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Nestle Romania >>

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (45)