Contabil

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Focus Sat Romania active.

Vezi toate job-urile Contabil active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Focus Sat Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.08.2019

    Focus Sat provides top quality value-for-money services. Its main competitive differentiators are:
    -national retail distribution network
    -strong and uniform satellite signal coverage all over Romania;
    -high quality receivers;
    -the most flexible payment method: pre-paid scratch cards;
    -turn-key installation and local technical support;
    -fast and efficient subscription extension service (through telephone and SMS).

    Cerinte

    • Studii superioare in domeniul economic;
    • Experienta anterioara relevanta de minim un an;
    • Cunostinte RAS;
    • Foarte bune abilitati de lucru cu Word, Excel;
    • Experienta de lucru in Oracle reprezinta un avantaj;
    • Limba engleza – nivel mediu;
    • Orientare catre actiune si catre atingerea obiectivelor;
    • Foarte bune abilitati de organizare si planificare;
    • Atentie pentru detalii;
    • Bune abilitati de comunicare si orientare catre client;
    • Integritate si incredere.

    Responsabilitati

    • Inregistreaza operatiuni contabile pe baza documentelor, rapoartelor si a informatiilor primite, asigurand respectarea legislatiei financiar- contabile;
    • Contabilizeaza facturi, extrase de banca, facturi de stoc;
    • Inregistreaza si calculeaza sumele datorate catre autoritatile competente;
    • Opereaza ordinele de compensare, inregistreaza si analizeaza notele de salarii;
    • Calculeaza si inregistreaza estimarile lunare;
    • Calculeaza si inregistreaza reevaluarea clientilor si soldurile bancare in valuta in RAS si GAAP;
    • Pregateste rapoartele lunare de inchidere de luna/an in sistemele RAS si GAAP;
    • Reconciliaza soldurile clientilor;
    • Analizeaza lunar balanta RAS/GAAP si pregateste eventualele ajustari/corectii;
    • Ofera suport in crearea si revizuirea politicilor si procedurilor financiar-contabile interne.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (62)