Inginer Cai Ferate

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Inginer Cai Ferate active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 15.08.2019

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    Cerințele postului:

    -nivel: studii superioare de profil material rulant
    -avantaj specialitate: diploma de master
    -Cunoștințe tehnice: citirea si interpretarea documentației tehnice
    -cunoașterea si utilizarea SDV-urilor specifice operațiilor executate de verificare/montare/demontare echipamente frâna

    Responsabilitati

    Responsabilități, atribuții si sarcini:

    -sa asigurare asistenta tehnica completa la clienți pentru proiectele OE si RS pe întreaga desfășurare a proiectelor;
    -sa asigure cooperare strânsă cu departamentele OE, vânzări, dezvoltare in scopul oferirii de suport tehnic pentru clienții producători/operatori de vehicule feroviare;
    -sa asigurare sprijin pentru proiecte de modernizare-oferirea soluțiilor tehnice pe teren;
    -sa ofere propuneri de modernizare a sistemelor de frânare ale vehiculelor feroviare;
    -sa asigure consiliere tehnica/asistenta pentru client in fazele de modernizare, încercări si garanții;
    -să supravegheze munca în numele proprietarului proiectului, în măsura în care acest lucru este stipulat în acordurile contractuale
    -să participe la inspecțiile pe teren efectuate la clienți
    -să verifice planurile de execuție și să propună soluții constructive pentru rezolvarea
    neconformităților identificate şi a tehnologiilor aplicate;
    -să urmărească execuția lucrărilor din punct de vedere al cantității, calității, şi respectării termenelor de execuție

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (103)