Controlor Financiar

Angajator: FarmaVet
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 25.05.2019
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    - Foarte bune abilitati si comunicare si relationare;
    - Deschidere fata de nou si diferit; capacitate de adaptare la un mediu in schimbare, cu multe provocari
    - Persoana organizata, capabila de a-si asuma responsabilitati;
    - Gandire logica si pragmatic;
    - Studii superioare economice;
    - Sa aiba cunostinte temeinice de Contabilitate;
    - Experienta de lucru in cadrul unui departament financiar –contabil
    - Experienta in controlling/audit (constituie avantaj);
    - Bun utilizator al pachetului MS Office (cu precadere aplicatia Excel).

    Responsabilitati

    - Organizeaza si administreaza activitatea de control si raportare a companiei;
    - Analizeaza lunar rezultatele actuale obtinute de companie, comparativ cu bugetul;
    - Participa la intocmirea bugetului anual la nivelul companiei colectand, analizand si consolidand informatiile - operationale si datele financiare;
    - Intocmeste forecast-urile lunare/trimestriale;
    - Ofera suportul necesar pentru desfasurarea auditului extern sustinand departamentele de Contabilitate;
    - Analizeaza si verifica alocarea veniturilor si cheltuielilor pe centre de profit, cost si coduri de buget;
    - Participa in procesul de aprobare pentru plata facturilor de achiziții bunuri si servicii conform procedurilor interne;
    - Participa activ la implementarea modulelor de ERP si BI (Charisma) care tin de raportarea financiara, bugetare si activitatea de control.