Senior Brand Manager

Angajator: E.ON Romania
Domeniu:
  • Marketing
  • Media - Jurnalism
  • Publicitate - Agentii publicitate
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 15.10.2018
    Scurta descriere a companiei

    OAMENII DIN E.ON

    O viaţă mai bună pentru oameni - acesta este motto-ul celor care lucrează la E.ON.
    Dintre cei peste 40.000 de angajaţi E.ON la nivel global, peste 5.500 lucrează în România iar mediul de lucru este o expresie a valorilor noastre, cu care ne mândrim. Pe această fundaţie comună angajaţii E.ON din întreaga lume îşi asumă propria contribuţie la configurarea zilei de mâine.
    Ca parte a grupului E.ON, unul dintre cei mai mari jucători internaţionali pe piaţa de energie, suntem una dintre companiile de top care se concentrează pe distribuţia şi furnizarea de energie, crearea de soluţii inovative pentru clienți şi promovarea surselor regenerabile de energie.
    Prin aceste trei direcţii de acţiune, suntem pregătiţi pentru schimbările pe care le va aduce viitorul.
    Pe lângă joburile exclusiv tehnice din domeniul energiei electrice şi gazului natural cu care suntem asociați în mod tradițional (ingineri, electricieni, instalatori), există o mare varietate de poziții pentru care recrutăm: Vânzări, Financiar, Resurse Umane, Audit, Transformare Digitală, Inovare, Customer Experience, Software Development și altele.
    Poţi afla mai multe despre echipa E.ON şi oportunităţile de joburi, de pe website şi paginile de LinkedIn şi Facebook.

    Cerinte

    •Studii superioare – absolvite cu diplomă de licenţă;
    •Cel puţin 4 ani experienţă practică în activităţi similare;
    •Cunoştinţe limba engleză – nivel avansat;
    •Deprinderi de utilizare MS Office;
    •Cunoştinţe în domeniul (re)branding-ului, precum şi de management de proiect;
    •Disponibilitate pentru deplasări, delegaţii;
    •Abilităţi: de comunicare, de organizare şi coordonare, de analiză şi sinteză, de planificare şi control, de negociere.

    Responsabilitati

    •Împreună cu șeful departamentului Comunicare de Brand și Marketing dezvoltă poziţionarea de brand locală şi strategia de comunicare a brand-ului E.ON aliniată strategiei companiei şi setează obiective SMART pentru brand-ul E.ON.
    •Dezvoltă proiecte de comunicare de brand şi marketing; coordonează celelalte echipe de comunicare astfel încât să asigure livrarea unor campanii integrate sub brandul E.ON;
    •Urmăreşte vânzările, evaluează rezultatele campaniilor de comunicare şi propune activităţile promoţionale viitoare;
    •Monitorizează şi analizează activităţile competitorilor şi recomandă modalităţi de reacţie;
    •Dezvoltă împreună cu agențiile specializate concepte creative pentru brand și evenimente de marketing menite să crească şi să menţină gradul de satisfacţie şi loialitate a clienţilor;
    •Implementează activitățile necesare să susţină pilonii de brand atât la nivel național, cât și regional, asigurând în același timp o coordonare și o bună relaționare cu parteneri, colaboratori și furnizori.

    Alte informatii

    •Pachet salarial atractiv;
    •Bonus de performanţă;
    •Tichete de masă;
    •Asigurare privată de sănătate;
    •Pensie facultativă;
    •Prima de vacanţă.