Legal Assistant

Angajator: Romanian Software
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • Juridic
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.10.2018
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Legal assistnat - Candidatul idealStudii de specialitate (juridice);Experienta relevanta in domeniu, ca jurist, de preferinta in domeniul de activitate al firmei;Cunostinte aprofundate de drept civil, comercial si dreptul muncii;Cunostinte si simt economic;Cunostinte IT (MSOffice, MSOutlook);Cunostinte avansate de limba engleza;

    Responsabilitati

    Analizeaza contractele existente intre companie si furnizori/clienti si le adapteaza conform legislatiei comerciale si civile si intereselor companiei reprezentate;Analizeaza toate documentele furnizate de celelalte departamente si ofera consultanta juridica cu privire la subiectele expuse; Actualizeaza permanent informatiile referitoare la noile modificari de legislatie si pune la dispozitie catre persoanele interesate din organizatie noile informatii si implicatii pentru activitatea acestora;