INGINER DEBUTANT GRATUATE TRAINEE PROGRAM

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Ameropa active.

Vezi toate job-urile INGINER DEBUTANT GRATUATE TRAINEE PROGRAM active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Chimie - Petrochimie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Ameropa
Domeniu:
  • Chimie - Petrochimie
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Targu Mures
  • Actualizat la: 29.06.2015

    Ameropa began as an importer of U.S. and South American grains and oilseeds into Europe after World War II. During the 1970s and again during the 1990s, we built origination capacities in France, Austria, Hungary, Serbia, Croatia, Romania and Russia. We also enhanced our marketing capacities in the Mediterranean, African and far Eastern markets.

    Cerinte

    - Absolvent studii superioare tehnice;
    - Cunostinte foarte bune de limba engleza;
    - Experienta in utilizare pachetul MS Office;
    - Capacitate de analiza si sinteza, atentie la detalii;
    - Are o atitudine proactiva in ceea ce priveste sarcinile de lucru, manifestand interes, deschidere spre nou si entuziasm.

    Responsabilitati

    - Dobandeste aptitudini de coordonare tehnica a lucrarilor ce implica un grad ridicat de tehnicitate;
    - Se pregateste din punct de vedere teoretic si practic si ia parte la evaluari periodice precum si la evaluarea finala;
    - Participa la intocmirea/ actualizarea documentatiei tehnice, a instructiunilor de lucru, procedurilor operationale precum si a altor documente specifice sectorului unde este repartizat;
    - Participa la sedintele si informarile stabilite de seful ierarhic superior, de seful sectiei unde este repartizat sau de coordinator;
    - Isi ajuta colegii din departament si din sectiile unde este repartizat;
    - Urmareste realizarea instruirii profesionale, teoretice si practice, care este prevazuta in planul de activitati;
    - Asigura suportul necesar in proiectele de lucru in care este cooptat;
    - Participa la simpozioane, cursuri de specializare, programe de instruire la care este trimis de catre conducerea companiei.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Mediu de lucru profesionist;
    - Oportunitati de dezvoltare profesionala: programe de training, gestiunea carierei;
    - Pachet de beneficii competitiv:salariu motivant, tichete de masa.
    Etapele procesului de recrutare:
    1. Analiza CV-uri;
    2. Interviuri telefonice;
    3. Centrul de Evaluare a abilitatilor socio-profesionale;
    4. Rezultat final.

    Aplica fara CV
    Targu Mures,

    Aplica fara CV
    Remote