Inginer Marketing

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Quartz Matrix active.

Vezi toate job-urile Inginer Marketing active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: Quartz Matrix
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 12.10.2014
    Scurta descriere a companiei

    Integrator de solutii QUARTZ MATRIX
    Get your career solution!

    Cerinte

    Va trebui sa ai urmatoarele aptitudini:

    Sa ai cunostinte tehnice si experienta in domeniul tehnologiei
    Sa ai capacitatea de intelegere a principiilor de functionare a produselor; sa cunosti temeinic terminologia tehnica
    Sa iti placa sa comunici cu membrii echipei si sa lucrezi cu acestia
    Sa ai capacitate de sinteza a informatiilor complexe si diverse
    Sa fii atent la detalii si sa iti doresti sa finalizezi actiunile ca “un lucru bine facut”
    Sa identifici si sa rezolvi probleme eficient, intr-un timp cat mai scurt
    Sa detii cunostinte de Microsoft Office, Power Point si Corel Draw/Photoshop

    Ce dorim noi de la tine:

    Sa ai studii finalizate intr-o disciplina tehnica
    Sa cunosti limba engleza
    Sa ai minim 1 an experienta in domeniile marketing sau vanzari

    Responsabilitati

    Iti vei asuma in cadrul echipei:

    Implementarea strategiilor de vanzari si marketing prin crearea de instrumente inteligente de promovare a produselor
    prezentari de produs cu argumente competitive si evidentiere de beneficii (fise tehnice, filme de prezentare produs, pagini web dedicate, newslettere)
    analize de piata si ale concurentei (portofoliul de produse; tendinte ale pietei)
    campanii de marketing de produs
    Desfasurarea campaniilor de satisfactie a clientilor companiei pentru produsele pe care le reprezinti
    Participarea in coordonarea evenimentelor pe care le organizam cu clientii in cadrul carora produsele pe care le reprezinti vor fi prezentate
    Oferirea de training si suport echipei de vanzari pe instrumentele de promovare create
    Construirea unui parteneriat solid cu furnizorii companiei pentru a desfasura activitati comune de marketing

    Alte informatii

    In schimb, iti putem oferi:

    Un pachet salarial motivant, ce include bonuri de masa
    Posibilitati de avansare in cadrul companiei
    Un mediu de lucru sanatos, orientat pe cunoastere si perfectionare
    Team-building-uri cu echipa ta de proiect

    Bacau, Iasi, Vaslui,

    Iasi,