Inginer/ Coordonator Productie ( Industrie de tip Manufacturing )

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Talent Stream active.

Vezi toate job-urile Inginer/ Coordonator Productie ( Industrie de tip Manufacturing ) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Talent Stream
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.10.2014

    Talent Stream is looking to join forces and place candidates who:
    - Have minimum three (3) years worth of experience
    - Throughout their career, have achieved excellent results they are proud of
    - Are looking for the right organization where they can make a long-lasting, positive contribution

    Modern recruitment requires a higher degree of professionalism and client service standards which exceed the ones practiced today on the Romanian market.

    Cerinte

    Cerinte:
    • Studii superioare tehnice
    • 3-5 ani experienta pe o pozitie similara
    • Buna cunoastere a principiilor Lean, Kaizen
    • Orientare pe rezultate planificate
    • Promovează, participă şi încurajează schimbările
    • Abilităţi de leader
    • Gândire sistemică
    • Preocupare permanentă pentru dezvoltare personala
    • Limba engleza – nivel mediu spre avansat

    Responsabilitati

    Scopul postului:
    Identifica, foloseste si imbunatateste utilizarea resurselor pentru atingerea obiectivelor

    Responsabilitati:
    • Monitorizeaza si optimizeaza procesul de productie din cadrul Sectiei de productie pentru incadrarea in criteriile de performanta stabilite
    • Raspunde de calitatea produselor sau serviciilor executate, implementarea si respectarea procedurilor si instructiunilor de lucru
    • Initiaza, incurajaza si conduce actiuni de schimbare si imbunatatire continua
    • Urmareste calitatea produselor
    • Analizeaza cauzele rebuturilor si stabileste masuri corective si preventive
    • Urmareste executie, reparatii si modificari de SDV
    • Dezvolta proiecte Lean, analiza RNC-uri, dezvoltare sistem calitate-mediu
    • Coordoneaza dezvoltarea membrilor echipei in vederea cresterii performantei acestora
    • Implementeaza si impune respectarea normelor si instructiunilor de SSM, PSI, Mediu si calitate de catre membrii echipei
    • Asigura monitorizarea si masurarea proceselor de fabricatie si a produselor fabricate conform cerintelor clientului, instructiunilor de lucru si de control aprobate
    • Raporteaza rezultatele activitatilor de fabricatie, monitorizarii si masurarii proceselor de fabricatie si a produselor, a deseurilor si produselor neconforme identificate sefului ierarhic
    • Raspunde pentru respectarea procedurilor interne, CCM/ RI/ Cod de Conduita

    Competente manageriale:
    • Transmite si primeste informatii, idei si enunturi clare atit in interiorul Business Unit-ului, cit si dincolo de limitele acestuia
    • Obtine rezultatele planificate
    • Anticipeaza cererile clientilor si creaza valoare pentru a raspunde acestora sau a le depasi
    • Atrage participarea celorlalti; genereaza entuziasm si sentiment de implinire datorita reusitelor echipei
    • Eficienta personala - preocupare permanenta pentru dezvoltarea personala

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Otopeni, Ploiesti,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Ilfov,

    Vezi job-uri similare (83)