Inginer Productie Parmalat

Angajator: Lactalis Group
Domeniu:
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 03.05.2024

    Grupul Lactalis este liderul pieței de produse lactate din România. Ne derulam operațiunile prin intermediul unui numar de 8 companii renumite pe piata românească: Albalact, Covalact, Lactate Harghita, Dorna Lactate, Raraul, Lactalis Romania, Lactalis Logistic și Parmalat, administrate prin intermediul unei structuri de conducere consolidată la nivel național. Avem un portofoliu impresionant de mărci și produse locale și internationale, recunoscute, indragite și intrate în obiceiurile de consum din ultimii 50 de ani ale consumatorilor români. În prezent avem un numar de 2200 de angajați, care lucrează în 5 fabrici moderne locate in Alba, Harghita, Covasna, Suceava si Ilfov, precum și în structurile de colectare de lapte, vânzări, depozitare și distribuție, cu acoperire în întreaga țară .

    Cerinte

    - Este absolvent de studii superioare finalizate in domeniul Ingineriei;
    - Experienta intr-o pozitie similara min. 2 ani;
    - Bune cunostinte de operare PC
    - Limba engleza – nivel mediu
    - Persoana corecta, organizata si riguroasa;
    - Spirit de echipa, atentie distributiva si memoria cifrelor, cu capacitatea de luare a deciziilor;
    - Disponibilitate de a lucra in schimburi;
    - Persoana cu potential, aptitudini tehnice, de organizare si planificare;

    Responsabilitati

    Raporteaza direct catre Sef Sectie/ Manager Fabrica, iar principalele atributii ale postului sunt:

    - opereaza si supravegheaza instalatiile de pasteurizare, preparare si spalare;
    - monitorizeza si intervine cand apar probleme in functionarea utilajelor de productie;
    - informeaza personalul de intretinere asupra functionarii necorespunzatoare a utilajului;
    - respecta parametrii tehnologici si de calitate ai produsului;
    - promoveaza actiuni destinate de a preveni eventualele neconformitati ale produselor;
    - stabileste parametrii de functionare ai instalatiei in functie de produs;
    - verifica si regleaza parametrii utilitatilor ce deservesc instalatia;
    - executa programul de igienizare-spalare a instalatiei si masinilor componente ale liniei de imbuteliere;
    - raspunde de corecta gestionare a documentelor: cartea instalatiei, instructiuni tehnice, scheme si desene.

    Beneficii

    • Prime de vacanta
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Certificari/Atestate
    • Abonament Bookster
    • Zile libere suplimentare
    • Petreceri/evenimente companie
    • Tichete de masa
    • Tichete de vacanta
    • Tichete cadou

    Ilfov, Otopeni, Ploiesti,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    Vezi job-uri similare (125)