Web PHP Developer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ContentSpeed active.

Vezi toate job-urile Web PHP Developer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internet - eCommerce active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: ContentSpeed
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Galati
  • Actualizat la: 31.07.2014

    ContentSpeed is the proud producer of Custom eCommerce Platforms. We appreciate smart and creative people who are passionate about online and analytics business and focused on results and time deliverables

    Cerinte

    Echipa ContentSpeed cauta programatori web (PHP) in sfera eCommerce in special pentru sediul central din Bucuresti, dar si pentru biroul Galati.

    Persoanele de care avem nevoie ar trebui:
    - sa fie absolvent/a de studii superioare sau in an terminal
    - sa detina cel putin la nivel mediu experienta de lucru in domeniu: PHP & MySQL obligatoriu, cunostintele de Smarty templates sunt un plus, de asemenea cunostintele de Javascript, XHTML/CSS reprezinta un avantaj
    - sa cunoasca ce inseamna a lucra concret in sfera IT, implicand clienti, dezvoltari pe cod, deadlines
    - sa aiba disponibilitate de lucru full time
    - sa detina capacitate de adaptare la un ritm de lucru alert
    - sa posede aptitudini de organizare, structurare si planificare a propriei activitati, cu rationament logic si orientate pe gasirea de solutii concrete
    - sa detina abilitati de comunicare, sa poata lucra in echipa si sa isi poata coordona eficient activitatea la acest nivel
    - sa respecte cu strictete termenele asumate si sa poata lucra cu termene limita

    Responsabilitati

    In calitate de Mid Level PHP Developer la ContentSpeed, trebuie sa:
    - generezi si impementezi functionalitati noi in cadrul platformei ContentSpeed, conform cerintelor clientilor
    - implementezi modificari in functie de solicitarile abonatilor
    - rezolvi eventualele problemele de compatibilitate, functionalitate ce pot sa apara in timp

    In cadrul echipei ContentSpeed vei:
    - dobandi un nivel superior de intelegere a conceptelor fundamentale din zona eCommerce, beneficiind de know-how considerabil
    - participa singur sau in echipa la dezvoltarea de proiecte noi si/sau mententanta pe aplicatii deja existente
    - identifica si aplica cele mai bune solutii tehnice
    - intelege si estima volumul de munca necesar pentru a pune in practica diverse specificatii de programare folosind solutiile CMS ale companiei
    - deprinde abilitati de auto-organizare si respectare a deadline-urilor

    Alte informatii

    ContentSpeed va ofera:
    - plan de cariera si oportunitati de avansare
    - suport pentru imbunatatirea continua a cunostintelor in cadrul unei echipe cu experienta de peste 10 ani in domeniu
    - iesiri si teambuilding-uri intr-un cadru informal
    - atmosfera de lucru degajata

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (224)