Sales Assistant IT

Angajator: Lasting
Domeniu:
  • IT Hardware
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 24.05.2018

    Grupul LASTING este unul cu tradiție în spațiul tehnologiilor de business din România, având o activitate de peste 20 de ani și un portofoliu variat de produse, soluții și servicii cu valoare adăugată care acoperă multiple verticale de afaceri. Cu sediul in Timișoara și București, Grupul Lasting are in componență trei mari divizii de business - Lasting System, Lasting Software, Sphinx IT, precum și un departament dedicat pe segmentul cercetare-dezvoltare (R&D) care lucrează la produse proprii în zona de aplicații mobile și internetul viitorului (IoT).

    Cerinte

    Studii superioare tehnice sau economice;
    Abilitati de negociere si relationare;
    Proactivitate;
    Dinamism si seriozitate;
    Persoana motivata, organizata, cu capacitati de invatare rapida ;
    Cunostinte de limba engleza – nivel mediu;
    Experienta in vanzari este un plus; Cunostinte IT este un plus;
    Cunostinte operare SAP - este un avantaj.

    Responsabilitati

    Managementul clientilor (firmelor partenere);
    Identificarea si dezvoltarea de noi clienti;
    Informare si cunoastere a datelor generale actuale privind produsele promovate (caracteristici tehnice principale, calitate, pret);
    Contactul day by day cu firmele partenere, intocmire oferte, preluare comenzi, pregatirea livrarii si urmarirea lor;
    Urmareste realizarea obiectivelor lunare si anuale;
    Analize periodice privind cifra de afaceri si volumul vanzarilor;

    Alte informatii

    Posibilitati de afirmare si promovare
    Pachet de facilitati si beneficii
    Oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara si dinamica