MANAGER ZONAL DE VANZARI Dolj, Olt, Gorj, Valcea, Teleorman, Arges, Dambovita

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Wise Human Systems active.

Vezi toate job-urile MANAGER ZONAL DE VANZARI Dolj, Olt, Gorj, Valcea, Teleorman, Arges, Dambovita active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Wise Human Systems
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Craiova
  • Ramnicu Valcea
  • Actualizat la: 14.06.2018
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Cerinte:
    • Experienta in activitate intr-o pozitie similara. Constituie avantaj experienta in distributie lubrifianti
    • Abilitati de vanzare, planificare, organizare si comunicare
    • Permis de conducere categoria B
    • Diploma absolvent studii superioare
    • Cunostinte de operare PC Office (Word si Excel)

    Responsabilitati

    Obiectivele postului:
    • Coordonarea activitatii de vanzari in zona de activitate in conformitate cu politica de vanzare a firmei (relatia cu clientii directi si distribuitorii)
    • Realizarea target-ului lunar de vanzari pe linii de business in zona de acoperire
    • Zona sa va cuprinde judetele: Dolj, Olt, Gorj, Valcea, Teleorman, Arges, Dambovita

    Descrierea sarcinilor / atributiilor / activitatilor postului
    • Coordoneaza zona pe care o are in subordine ca pe un centru de profit.
    • Asigura prezenta produselor in magazinele din zona si la nivelul distribuitorilor.
    • Stabileste strategii specifice fiecarei linii de business pentru implementarea procedurilor.
    • Urmareste activitatea Agentilor de Vanzari ai distribuitorilor si sustine activitatea acestora prin vizite comune la clientii acestora, asigurandu-se de aplicarea corecta a procedurilor operationale.
    • Efectueaza periodic vizite la clienti finali, flote sau clienti industriali, in magazine si la distribuitori in vederea obtinerii de feedback in urma aplicarii procedurilor.
    • Stabileste relatii de dezvoltare a zonei cu noi parteneri si clienti.
    • Urmareste permanent activitatea concurentei in zona acoperita.
    • Realizeaza si transmite periodic raportari privind activitatea si concurenta din zona de acoperire catre Directorul General
    • Propune planuri de actiune in vederea cresterii vanzarilor si a obtinerii de profit in zona.
    • Gestioneaza stocurile de custodie la distribuitor, atunci cand este cazul.

    Alte informatii

    Oferta:
    • Numar zile de concediu anual: 21
    • Salariu fix plus bonus trimestrial in functie de realizarea targetului de vanzari
    • Diurna zilnica
    • Masina de serviciu
    • Laptop, telefon de serviciu

    Hybrid

    Aplica fara CV
    2000 - 6000 RON NET / luna
    BUCURESTI, Giurgiu, Ilfov,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (136)