Contabil Stocuri

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile UPC Romania active.

Vezi toate job-urile Contabil Stocuri active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: UPC Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.06.2018

    Suntem prezenți în peste 300 de localități cu serviciile noastre de televiziune (digitală, analogică și prin satelit) și telefonie, conectăm 1.179.500 de clienți la universul digital, prin tehnologii de ultimă generație, oferim customer experience și ne bucurăm de un portofoliu bogat de produse și servicii, unele aduse în premieră în România.
    Alege să fii și tu unul dintre membrii echipei UPC România!

    Cerinte

    Absolvent de invatamant superior economic;
    Minim 3 ani experienta în domeniu, de preferat într-o companie multinationala;
    Bune abilitati de lucru cu Excel (se lucreaza cu baze mari de date) si cunosterea sistemului informatic- Oracle reprezinta un avantaj ;
    Orientare catre rezultat;
    Cunostinte limba engleza;
    Spirit analitic;
    Organizare, planificare si time management;
    Orientare catre client;
    Integritate si incredere;
    Atitudine pozitiva si deschidere spre a invata lucruri noi.

    Responsabilitati

    Supravegheaza operatiunile cu stocuri si asigura inregistrarea cu acuratete si la timp a tranzactiilor in sistemele RAS si US GAAP;
    Inregisteaza cu acuratete si la timp facturile de achizitii stocuri si servicii; verifica operatiunile cu stocuri (intrari, transferuri si consumuri,vanzari) in Oracle, in sistemul contabil romanesc si in cel US GAAP;
    Ofera suport in documentarea controalelor efectuate de catre autoritatile fiscale si de catre auditorii interni si externi, cu informatiile si rapoartele necesare;.
    Asigura efectuarea la timp a reconcilierii dintre evidenta Departamentului Contabilitate si a sistemului de gestiune a stocurilor;
    Efectueaza analize referitoare la miscarile din conturile de stocuri;
    Mentine relatii profesionale atat cu furnizorii de stocuri, cit si cu managerii si colegii din Departamentul Financiar – Contabil si din celelalte departamente;
    Asigura respectarea cadrului legislativ in vigoare;
    Pregateste analize si rapoarte necesare managementului, cu privire la operatiunile cu stocuri lunar sau ori de cite ori este nevoie.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (62)