Technical Advisor Iasi

Angajator: Professional
Domeniu:
  • Inginerie
  • Productie
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 17.04.2018

    PROFESSIONAL, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, leasing de personal, assessment & development centers, evaluare de personal, audit organizational si training.

    Cerinte

    - Absolvent de studii tehnice;
    - Experienta minim 3 ani in Industrie;
    - Foarte bune abilitati de comunicare verbala si scrisa.

    Responsabilitati

    - Intelegerea completă a tehnologiei produselor și aplicațiilor, precum și a beneficiilor utilizării acestora;
    - Publicarea materialelor de suport tehnic de marketing (manuale, pliante tehnice, ghiduri de aplicații și orice material relevant);
    - Răspundeți întrebărilor clienților despre performanța și utilizarea eficientă a produselor, echivalența cu concurenții și produsele proprii, depozitarea și manipularea, problemele de sănătate și siguranță legate de lubrifianți;
    - Oferă servicii clienților prin efectuarea de sondaje de lubrifiere conform cerințelor clienților;
    - Responsabil pentru gestionarea sistemului de calitate a lubrifianților;
    - Imprimarea și punerea pe fiecare mașină a MSDS corespunzătoare pentru toate produsele TFM utilizate în mașini;
    - Verificarea parametrilor lichidelor (concentrație, densitate, temperatură, pH, vâscozitate) utilizate in masini.