Junior recruiter - perioada determinata

Angajator: Professional
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 23.04.2018

    PROFESSIONAL, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, leasing de personal, assessment & development centers, evaluare de personal, audit organizational si training.

    Cerinte

    Candidatul ideal pentru aceasta pozitie trebuie sa fie o persoana implicata, dedicata, dornica sa invete si sa se dezvolte profesional.

    • cunoasterea limbii engleze - nivel avansat;
    • bune abilitati de comunicare, relationare si prezentare;
    • capacitate de observatie si analiza comportamentala;
    • excelente abilitati de organizare, prioritizare si respectare a deadline-urilor;
    • persoana calma, responsabila si orientata catre rezultate.

    Responsabilitati

    • selectarea si analizarea CV-urilor;
    • programarea candidatilor pentru interviul telefonic si fata in fata;
    • intervievarea si testarea candidatilor;
    • elaborarea listei scurte si prezentarea candidatilor catre manager;
    • informarea candidatiilor cu privire la rezultatul procesului de selectie;

    Alte informatii

    • salarizare atractiva si bonuri de performanta;
    • mediu de lucru profesionist si placut;
    • oportunitati de dezvoltare si avansare profesionala.