Reprezentant Comercial - Bucuresti

Angajator: Fildas
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.04.2018

    Grupul Fildas a inceput sa-si dezvolte propria retea de farmacii ajungand astazi la un numar de 660 de unitati la nivel national care opereaza sub brandul CATENA.

    Cerinte

    - studii medii/superioare;
    - experienta in vanzari minimum 1 an (constituie avantaj experienta in vanzari produse farmaceutice si parafarmaceutice);
    - excelente abilitati de comunicare, negociere si lucru in echipa;
    - orientare catre clienti, orientare catre obiective;
    - cunostinte operare PC (Word, Excel, Outlook);
    - permis de conducere cat. B, disponibilitate pentru deplasari.

    Responsabilitati

    - promoveaza imaginea si serviciile companiei in relatia cu clientii;
    - contribuie la cresterea portofoliului de clienti, prin identificarea de noi clienti pe piata farmaceutica;
    - stabileste si mentine o buna relatie de afaceri cu toti clientii din zona arondata;
    - urmareste evolutia pietei din punct de vedere al politicilor comerciale;
    - identifica oportunitati de afaceri si finalizeaza contracte pe termen lung, securizeaza cifra de afaceri si termenele de plata;
    - intretine relatii de colaborare cu reprezentantii medicali ai tuturor furnizorilor de pe zona sa.
    - indeplineste cu succes obiectivele de vanzari si incasari;
    - mentine, dezvolta si reprezinta valorile companiei in relatia cu clientii.