Ofiter suport aplicatii mobile

Angajator: Provident Financial Romania
Domeniu:
  • Banci
  • IT Hardware
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 25.04.2018

    Suntem o companie britanică recunoscută de mai bine de 133 de ani pe piaţa internaţională ca leader al împrumuturilor la domiciliu. Activăm pe piaţa din Romania de 10 ani şi, datorită valorilor noastre - respect, responsabilitate, claritate, construim constant relaţii pe termen lung cu clienţii şi cu angajaţii noştri.

    Succesul nostru se bazează pe oamenii noştri.
    Atragem, dezvoltăm şi păstrăm oameni implicaţi, determinaţi şi talentaţi, ca tine.

    Cerinte

    • Abilități de comunicare excelente
    • Atenție la detalii
    • Rezolvarea problemelor
    • Abordarea cu calm a situațiilor
    • Ascultare activă
    • Orientare spre client
    • Un an de experienţă într-un domeniu similar - de preferat
    • Absolvent al unei facultăți sau student al unei facultăți (de preferință tehnică)

    Responsabilitati

    • Soluționează de la primul apel telefonic solicitarea primită conform procedurilor și instrucţiunilor de lucru convenite între departamentele Servicii clienți și IT
    • Deleagă spre rezolvare către departamentele IT sau furmizor cazurile confom specificațiilor puse la dispoziție de către departamentul IT
    • Răspunde apelurilor telefonice în concordanţă cu cerințele stabilite pentru acest tip de serviciu
    • Se asigură că apelurile sunt gestionate conform standardelor de contactare specifice (rapiditate contactare, reveniri, rată de contact etc.) pentru fiecare solicitare
    • Colaborează cu diferite persoane, inclusiv salariați din alte departamente, în vederea soluționării solicitărilor