Specialist Suport Logistica

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Professional active.

Vezi toate job-urile Specialist Suport Logistica active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Secretariat - Administrativ active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Angajator: Professional
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Secretariat - Administrativ
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.04.2018

    PROFESSIONAL, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, leasing de personal, assessment & development centers, evaluare de personal, audit organizational si training.

    Cerinte

    •Diploma studii superioare, de preferat economice sau tehnice
    •Experienta in logistica ,achizitii, administrativ (de preferinta in domeniul logistic) – reprezinta un avantaj

    Cunoştinţe, Aptitudini & Abilităţi:
    • Abilitati de organizare si planificare
    • Atentie la detalii
    • Abilitatea de a gestiona taskuri multiple si de a lucra cu termene stranse
    • Comunicare si relationare ridicate
    • Microsoft Office avansat
    • Cunostinte de limba engleza – nivel mediu
    • Cunostiinte in domeniul Logisticii medii
    • Capacitate de lucru in conditii de stress
    • Capacitate de munca in echipa, abilitati de comunicare
    • Corectitutine, initiativa, onestitate, respect

    Responsabilitati

    • Aplica strategiai de planificare a stocurilor
    • Asigura secretariatul operatiunilor de valorificare active: pregateste documentatia de vanzare a activelor, corespondenta cu potentialii parteneri;
    • Intocmeste documentele financiare de export si sau vanzari interne (facturi, certificate de origine, atestate de conformitate ) ;
    • Asigura derularea contractelor de vanzare active si intocmeste raportari specifice;
    • Urmareste incasarea facturilor emise si informeaza depozitele despre plata;
    • Face punctaje periodice cu Compartimentul Creante interconectare Internationala si Stocuri Romania Compartimentul Debitori Creditori si cu partenerii contractuali;
    • Corespondeaza cu structurile responsabile privind disponibilitatea materialelor ce urmeaza a se valorifica;
    • Colecteaza informatii din Centrele de Logistica privind starea materialelor ce urmeaza a se valorifica;
    • Intocmeste rapoarte si informari privind situatia valorificarii activelor; raspunde de corectiudinea situatiilor prezentate si de incadrarea in termenul de raportare;
    • Efectueaza toate raportarile specifice, aferente stocurilor de materiale inutie, pe perioada in care superiorul direct este in concediu sau delegatie.
    • Sustine mentenanta, dezvoltarea si modernizarea retelei telecom din punct de vedere logistic cu scopul de a asigura un flow continuu pentru proiectele in desfasurare;
    • Urmareste receptia echipamentelor noi, livrarile si disponibilitatea stocurilor cu scopul de a procesa toate comenzile in timp si de a asigura disponibilitatea echipamentelor in functie de prioritati si proiectele in derulare;
    • Umareste comenzile pentru lucrari referitoare la proiectele in derulare cu scopul de a implementa correct activitatile de livrare si retur;
    • Colaboreaza cu alte departamente si asigura informatii si rapoarte cu scopul de a oferi supportul necesar pentru diverse proiecte referitoare la mentenanta, dezvoltarea si modernizarea retelei telecom cu privire la predictii, comenzi, planificare lucrari, stocuri de siguranta etc;
    • Asigura interfata intre departamentele tehnice, contractori, furnizori si depozite cu scopul de a asigura un flow continuu si procesarea in timp a comenzilor;
    • Urmareste echipamentele defecte necesare proiectelor in derulare cu scopul de a asigura procesele de reparatii si diponibilitatea echipamentelor in conformitate cu procedurile actuale
    • Indeplineste orice alte atributiuni din sfera de responsabilitate a departamentului repartizate de conducatorul ierarhic;

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Professional. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Professional >>