INGINER PRODUCTIE

Angajator: Consulteam Human Capital
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Medias
  • Actualizat la: 18.01.2018

    Consulteam Human Capital este una dintre companiile reputate in piata de resurse umane si livreaza servicii de consultanta HR (studii salariale, compensatii & beneficii, etc.), recrutare si selectie, administrare de personal, coaching, training, teambuilding, atat in Romania, cat si pe pietele din Europa unde este prezenta.

    Cerinte

    - studii superioare tehnice ;
    - abilitati de organizare si planificare;
    - abilitati de relationare ,comunicare si transmitere a informatiilor;
    - experienta de minim 2 ani pe un post asemanator;
    - cunostiinte avansate de operare PC, pachet MS Office, Autocad,
    - motivat sa se dezvolte in permanenta si de a-si atinge eficient obiectivele, de avea succes
    - capabil sa lucreze in conditii de stres;
    - abilitati de adaptare in vederea atingerii obiectivelor ;
    - fire optimista, orientat catre rezolvarea problemelor;
    - citire scheme electrice
    - Limba engleza nivel avansat ;
    - Cunostinte lean management;

    Dezirabile
    - limba germana nivel tehnic;
    - programare CNC;
    - managemetul calitatii ;
    - protocoale de retea ;
    - Six sigma ;

    Responsabilitati

    - se preocupa in mod activ sa primeasca informatii noi in domeniul in care activeaza in vederea depasirii nivelului actual de pregatire;
    - propune solutii de inbunatatire a proceselor/ dispozitivelor de fabricatie in vederea reducerii timpului de lucru si a numarului de neconformitati;
    - abordeaza sarcinile/activitatiile cu optimism fiind intotdeauna orientat spre rezultat;
    - intocmeste documentatia tehnica de executie ( desen de produs, plan de cablare,lista de material, plan de fabricatie, poze produs,etichete produs) corect si la timp in vederea realizarii productie planificate;
    - solicita documentatie din baza de date a grupului in cazul in care nu este disponibila in bazele de date;
    - intretine si actualizeaza baza de date a etichetelor de produs;
    - creeaza etichete de produs;
    - trimite layout eticheta catre product manager in vederea aprobarii;
    - incarca documentatiile de produs in format electronic la posturile de lucru
    - colaboreaza cu departamentul de calitate pe partea de standartizare astfel incat rezultatul muncii sa fie intotdeauna conform cu ultima versiune a standardului de referinta;
    - intocmeste si actualizeaza instructiunile de lucru pentru executia produselor;
    - executa mostra impreuna cu seful de formatie inainte de inceperea unui model nou;
    - intocmeste calculatii pret de cost in termen de maxin 24h de la primire solicitare daca are toate informatiile necesare;
    - intocmeste si revizuieste instructiunile de ambalare ;
    - trimite costul de productie catre dep Vanzari
    - creaza articol produs finit in NAV conform procedurii stabilite;
    - normeaza operatii de lucru in vederea stabilirii corecte a normelor de timp;
    - comunica modificarile care apar la articole numai prin ECR ;
    - trimite si primeste modificarile de produs/proces prin Intranet
    - trimite sarcinile in intranet celor responsabili si urmareste implemetarea lor la termenul stabilit.
    - analizeaza necesarul de IT;
    - primeste oferte IT pentru consultare;
    - propune achizitie IT;
    - propune solutii de optimizarea a procesului de decupare pe masina CNC;
    - ofera consultanta sef mentenanata in vederea achizitiei de consumabile sau piese de schimb la CNC;