Auditor Intern IATF

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Auditor Intern IATF active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Controlul calitatii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 02.02.2018

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    - Certificat de Auditor Intern ISO 9001
    - Certificat/Cunostinte/ Experienta de Auditor Intern IATF 16949
    - Cursuri auditor proces; produs si sistem
    - Cunostinte Core Tools
    - De preferat diploma formator
    - Abilitati interpersonale (sociabilitate, usurinta in verbalizare, impact)
    - Capacitatea de planificare si organizare
    - Capacitatea de a lua decizii operationale
    - Limba Engleză
    - Limba Franceza – constituie avantaj
    - Experienta într-un post similar-constituie avantaj

    Responsabilitati

    Asigură implementarea şi respectarea sistemului de Management al Calităţii:
    - Administrarea, actualizarea şi îmbunătăţirea documentelor sistemului de management al Calitatii – controlul documentelor.
    - Menţine şi îmbunătăţeşte permanent manualul sistemului de management al calitatii, procedurile de sistem şi instrucţiunile de lucru aflate în aria de responsabilitate.
    - Coordonează îmbunătăţirea documentelor de management al sistemului de calitate pentru celelalte funcţii implicate din firmă.
    - Actualizează documentele sistemului de calitate la schimbarile din proces sau ori de câte ori sunt revizuite standardele de referinţă.
    - Raportează actualizările documentelor sistemului calităţii
    - Elaborează planul de audituri interne.
    - Conduce auditul intern de sistem/proces/produs si participă ca membru în cadrul echipei de auditori de sistem ( dupa caz )
    - Asigură distribuirea rapoartelor de audit funcţiilor implicate.
    - Urmăreşte îndeplinirea planului de acţiuni preventive şi corective stabilite şi asigură raportarea lor lunară managementului
    - Pregăteşte conditiile pentru realizarea auditurilor externe
    - Organizearea auditelor de sistem la nivelul facbricii
    - Asigura implementarea cerintelor acestor standarde, prin elaborarea documentatiei sistemului de management integrat si a formatelor inregistrarilor aferente.
    - Urmareste mentinerea si implementarea procedurilor sistemului integrat precum si imbunatatirea lui continua, pe baza rezultatelor auditurilor interne, auditurilor de secunda si terta parte, reclamatii probleme calitate de la clienti
    - Sa aiba capacitatea de a demonstra înțelegerea tehnică a procesului de fabricație ce va fi auditat
    - Sa aiba competența în înțelegerea cerințelor referitoare la produs
    - Sa cunoasca instrumentele de măsurare și încercare relevante, destinate a verifica conformitatea produsului

    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (56)