Desenator Tehnic Junior

Angajator: ALU DESIGN CONSTRUCTION CIVILE
Domeniu:
  • Arhitectura - Design - Proiectare
  • Constructii
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.12.2017

    ALU DESIGN CONSTRUCTION CIVILE este o companie fondata in Romania in anul 1999, specializata in fatade si care aspira la  primele locuri in domeniu, raspunzand cu fidelitate la infinita varietate de nevoi si dorinte ale clientilor
    nostri. Pentru Romania, ALU DESIGN a reprezentat primul birou de inginerie destinat proiectarii fatadelor - domeniu inovator  pentru acele vremuri.

    Cerinte

    - Absolvent/Student al Universitatii Tehnice de Constructii sau al Universitatii Politehnice;
    - Experienta si rapiditate in lucrul cu AutoCAD;
    - Cunostinte Office ( Word, Excel);
    - Atentie la detalii;
    - Spirit de echipa;
    - Dorinta de a evolua profesional;

    Reprezinta un avantaj:
    - Cunostinte Nemetschek / Reynapro / Schucal;
    - Experienta in proiectare fatade;
    - Limba Franceza
    - Cunostiinte AutoCAD 3D.

    Responsabilitati

    Realizarea proiectelor de fatade in diferite faze ale unei constructii.

    Alte informatii

    Beneficii :
    Ø Oportunitatea de invatare si promovare;
    Ø Mediu de lucru placut intr-o echipa tanara, dinamica;
    Ø Acces la o gama larga de proiecte intrenationale de dimensiuni importante;
    Ø Cursuri de formare profesioanala ;
    Ø Asigurare medicala privata;