Graphic Designer [Visual Design/UI/UX]

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Creatif active.

Vezi toate job-urile Graphic Designer [Visual Design/UI/UX] active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Internet - eCommerce active pe Hipo.ro

Angajator: Creatif
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 04.12.2017

    Suntem o agentie de dezvoltare web si marketing online. Activitatea noastra poate fi descrisa astfel:

     - dezvoltarea de site-uri de prezentare companii / generare lead-uri / diverse portaluri si aplicatii web;
     - dezvoltare de magazine online pe platforme open-source sau custom. Avem o platforma eCommerce premiata national, dezvoltata intern pentru cativa parteneri importanti;
      - campanii de promovare online (e-mail marketing, custom landing pages & personalizare site, PPC, social media, etc.);
      - mentenanta, audit, analize si raportare periodica, actualizari, testare constanta, publicare noutati, …

    Cerinte

     Cunostinte bune de Adobe CS: Photshop, Illustrator, Fireworks, (+Dreamweaver / Optional);
     O buna intelegere a principiilor responsive design;
     Abilități excelente de design vizual: compozitie, alegerea fonturilor, definire palete de culori, desenarea de layout-uri de tip grid, dezvoltarea unui design aerisit si curat, cunoasterea importantei si a pozitionarii elementelor specifice diverselor aplicatiilor web;
     HTML 5 / CSS3 la nivel de incepator (e important sa intelegi munca front-end developerului. Daca reusesti sa transformi vizualul creat de tine in cod valid si functional ne-ai castigat / Optional);
     Experienta cu unelte de prototyping (Invision sau similare / Optional);
     Capacitatea de a lucra la mai multe proiecte in paralel.

    Responsabilitati

     Creearea de interfete grafice pentru site-uri web si aplicatii de mobil;
     Design identitate vizuala brand;
     Conceptia materialelor pentru campanii de marketing (pagini de campanie, bannere, newslettere, etc.);
     Analiza si recomandari de modificare/actualizare a aplicatiilor web deja existente conform ultimelor bune practici;
     Procesare/prelucrare imagini;
     Colaborare continua cu echipa implicata in proiect.

    Alte informatii

    Despre tine, sau cum ne dorim sa fii la nivel personal:

    Pasionat(a) de ceea ce faci – credem ca este prima conditie pentru a putea deveni unul dintre cei mai buni. Trebuie sa fii/devi mandru de munca ta.
    Un bun team-player – indiferent de cat de bun esti in ceea ce faci, trebuie sa ai o buna comunicare si respect pentru ceilalti. Rezultatele finale depind foarte mult de munca in echipa.
    Creativ(a) si intuitiv(a) – nu suntem o corporatie cu reguli greoaie, dar avem anumite proceduri interne pentru simplificarea si eficientizarea lucrurilor, dezvoltam mereu altele noi si asteptam de la tine propuneri de imbunatarire constanta a lor. Ne dorim sa lucram cat mai organizat/smart, intotdeauna ne plac solutiile rapide daca nu afecteaza calitatea produsului final.
    Esti student(a)? – intelegem si incercam sa nu te incarcam in perioada sesiunilor, dar trebuie sa faci fata unui job full-time in afara perioadelor cu examene.

    Crezi ca te potrivesti bine cu noi?

    Ajuta-ne sa te alegem! Trimite-ne link-uri spre portofoliul tau, impreuna cu CV-ul si (optional:) cat mai multe detalii despre uneltele cu care lucrezi, proiectele in care te-ai implicat pana acum si/sau care sunt obiectivele tale profesionale. Procesul de selectie a candidatilor bazat exclusiv pe CV nu este foarte eficient asa ca ne ajuta sa te cunoastem cat mai bine inainte sa ne auzim pentru programarea unui interviu.
    Ne bucuram daca ne trimiti si un link spre canalul tau de YouTube unde ne prezinti intr-un video scurt care sunt metodele prin care ai salvat situatia intr-un anumit proiect, cum iti stabilesti pasii la inceputul unuia nou sau orice crezi ca te va ajuta sa ne convingi ca esti persoana potrivita pentru echipa Creatif.
    Suntem constienti ca toate acestea iti ocupa timp, dar iti promitem ca merita!

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (14)