Marketing Specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Vitas IFN SA active.

Vezi toate job-urile Marketing Specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: Vitas IFN SA
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 29.11.2017

    Suntem o echipă de profesioniști în domeniul micro-finanțării, cu experiență de peste 20 de ani pe piaţa din centrul şi vestul României.

    Din 1996, Vitas IFN a susţinut creșterea și dezvoltarea a peste 7.000 de mici întreprinderi, acordând peste 20.000 de împrumuturi, devenind astfel unul dintre pionierii creditării bazate pe analiza fluxului de numerar și a capacității reale de plată.

    Cultura noastra organizationala se concentreaza pe formare, dezvoltare si managementul talentelor in toate ariile incluse in sectorul financiar bancar.

    Cerinte

    Experienta in utilizarea platformelor social media, Web WorldPress, operarea bu baze de date

    Cunostinte avansate de SEO/SEM, Google AdWords si Analitics, Email & SMS marketing

    Abilitati de creare continut media (text, imagine si video)

    Cunostinte de cercetare de piata si analiza statistica

    Cunostinte de promovare si vanzare a produselor/serviciilor

    Analitic, spirit de initiativa

    Abilitati de organizare si planificare

    Cunostinte de limba Engleza

    Responsabilitati

    Analizeaza piata si contextul, urmareste trendurile si preferintele clientului tinta

    Participa la elaborarea si este raspunzator de implementarea planului de marketing, a strategiei de produs si vanzari

    Analizeaza si realizeaza statistici referitoare la activitatea de marketing si vanzari pe baza indicatorilor stabiliti si a bugetului alocat

    Creaza text, imagine si continut video pentru paginile web, social media si/sau materiale promotionale/ newsletter intern/extern

    Faciliteaza comunicarea online cu clientii, administreaza sistemul de sesizari si reclamatii

    Participa la organizarea de evenimente interne (staff retreat, etc.) si/sau externe (conferinte/workhopuri/targuri, etc)

    Gestionarea relatiei cu furnizorii

    Alte informatii

    Descriere pozitie:

    Crearea si mentinerea unei prezente active a companiei in mediul online si offline prin analiza contextului, a trendurilor si implementarea de strategii de comunicare si marketing pentru atragerea de noi clienti si promovarea brandului.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Timisoara, Job national

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Brasov, Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (8)