Reglor - Pitesti

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Reglor - Pitesti active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Pitesti
  • Actualizat la: 01.12.2017

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    Studii superioare domeniul tehnic: Electromecanica; TCM; Electronica; Automatica, calificare în profil mecanic sau electric.
    Experienta în meserii din profilul mecanic sau electric, experienţă în lucrul cu maşini şi utilaje din fabricaţia de motoare electrice, mediu industrial sau activitati de mentenanta utilaje, productie;
    Experienta in domeniul industrial este de preferat;
    Cunostinte operare calculator: Pachetul Office
    Disponibilitate de lucru in schimburi
    Cunostinte Lb Engleza nivel mediu; Cunostinte Lb. Italiana reprezinta un avantaj
    Abilitati tehnice, inclinatie catre zona de productie
    Abilitati de coordonare si organizare
    Abilitati de rezolvare a problemelor
    Dorinta de invatare si initiativa
    Curiozitate, implicare si seriozitate

    Responsabilitati

    Execută toate reglările mecanice pentru asigurarea parametrilor tehnologici la mecanisme, maşini, instalaţii, grup de instalaţii, automate sau maşini şi agregate care funcţionează ca o linie complexă.
    Studiază planurile de operaţii sau caietele de post la începerea programului de lucru sau înaintea începerii executării unei operaţii. Execută reglajele la maşinile din posturile de lucru, conform Gamelor de reglaj din caietele posturilor, răspunde pentru aceste reglaje.
    Răspunde pentru respectarea documentaţiei tehnologice, privind validarea şi înregistrarea proceselor tehnologice
    Anunţă conducătorul direct când se defectează maşina la care lucrează sau când sunt necesare anumite reglaje pe care nu are dreptul să le efectueze.
    Înregistrează defectarea maşinii pe care lucrează în registrul existent de defecte şi în fişa din caietul de post.
    Face propuneri pentru modernizarea maşinilor şi utilajelor, precum şi pentru dotarea acestora cu dispozitive speciale

    Pitesti,

    Aplica fara CV
    Pitesti,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Pitesti,