Asistent recrutare IT&C

Angajator: Head Hunting IT
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 19.11.2017

    Head Hunting IT Services a fost infiintata in urma cu 5 ani de zile si ofera servicii de recrutare in domeniul IT. Ne vedem ca fiind o firma relaxata, cu sediu placut, cu foarte bune conexiuni in domeniu si cu o atmosfera de lucru, placuta.
    In prezent avem clienti atat companii multinationale, prezente in Romania, cat si clienti din afara tarii, cu care colaboram si pentru care cautam specialisti IT.
    Sustinem transparenta, agilitatea, simplitatea si diversitatea ca fiind valorile noastre.

    Cerinte

    - Experienta de minim 1 an ca si sourcer in domeniul IT
    - Cunostinte in sourcing in mediul online
    - Studii finalizate in domeniul IT, resurselor umane, psihologie sau alte domenii adiacente
    - Cunostinte bune (scris, citit, vorbit) de limba engleza
    - Cunostinte bune de lucru in MS Office
    - Excelente abilitati de comunicare si adaptabilitate
    - Atentie la detalii si capacitate de organizare a sarcinilor primite
    - Initiativa si orientare catre rezultate

    Responsabilitati

    - Intelegerea si analiza cerintelor pentru profilele candidatilor, pe baza informatiilor furnizate de client
    - Activitate de identificare de candidati noi (sourcing) si intretinerea bazei de date existente
    - Contactarea celor mai potriviti candidati
    - Mentinerea legaturii cu candidatii

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Pachet financiar care include salariu lunar, fix si bonusuri variabile, in functie de rezultate
    - Posibilitatea de a activa intr-un mediu de lucru care se bazeaza pe cele mai bune si mai moderne practici
    - Mediu de lucru in care ideile si propunerile tale vor fi apreciate
    - Asigurare medicala, privata
    - Locatie centrala: B-dul Dacia, Nr. 153-155