Ofiter relatii clienti

Angajator: TBI Bank
Domeniu:
  • Banci
  • Customer support - Client service
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.11.2017

    Prezentă în România din 2012, TBI Bank face parte din grupul financiar olandez TBIF Financial Service BV, unul dintre principalii operatori ai pieţei financiare din Europa Centrală şi de Est.
    Prezent pe termen lung în România, grupul TBIF Financial Services BV oferă servicii financiare integrate clientilor săi – prin TBI Bank, TBI Leasing si TBI Credit – fiind unul dintre cele mai dinamice grupuri financiare din regiune. Satisfactia clientului si dezvoltarea permanentă a portofoliului unic de produse si servicii sunt principalele valori de business ale grupului.
    Cum inovaţia nu stă pe loc, mai ales în mediul economic, TBI Bank caută persoane care să ne provoace prin pasiunea, ingeniozitatea şi ideile lor.
    Dacă doriţi să vă alăturaţi echipei noastre, ne anunţăm entuziasmaţi în a vă cunoaşte.

    Cerinte

     - Studii superioare finalizate sau in curs (reprezinta un avantaj)
     - Experiență în customer service sau in domeniul financiar bancar (reprezinta un avantaj)
     - Cunoștințe operare PC (MS Office, Windows) – nivel mediu
     - Entuziasm si atitudine pozitiva
     - Abilitati foarte bune de comunicare,persoana calma orientata spre client
     - Gestionarea corecta a situatiilor printr-o atitudine cooperanta si o gandire pozitiva
     - Flexibilitate și adaptabilitate
     - Dorinta de invatare si dezvoltare profesionala

    Responsabilitati

    Rolul central este de interactiona si de a rezolva solicitarile clientilor nostri prin:

     - Preluarea apelurilor telefonice/solicitarilor primite pe e-mail
     - Furnizarea de informatii clientilor cu privire la produsele institutiei
     - Efectuarea de operatiuni in sistem conform solicitarilor inregistrate
     - Urmarirea demersurilor necesare pentru solutionarea solicitarilor clientilor
     - Adresarea catre clienti intr-un mod profesionist

    Alte informatii

    Beneficiile pe care ti le oferim:

     - Training specializat si sesiuni periodice de refresh si coaching
     - Mediu de lucru placut cu oameni tineri, creativi si dinamici
     - Pachet salarial competitiv ce include salariu fix si schema de bonusare atractiva
     - Program de lucru flexibil, part-time/full-time, in functie de disponibilitatea ta