Agent Instalari si Reparatii -NEAMT BACAU VASLUI BRASOV COVASNA CLUJ SIBIU BOTOSANI IASI BISTRITA VALCEA ARAD HUNEDOARA DOLJ MEHEDINTI MARAMURES TIMIS CONSTANTA TULCEA BUZAU PRAHOVA DAMBOVITA BUCURESTI SUCEAVA

Angajator: Telekom Romania
Domeniu:
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Cluj Napoca
  • Dej
  • Actualizat la: 17.11.2017

    Telekom Romania este un brand dinamic, care oferă servicii de telecomunicaţii fixe şi mobile complete, inovatoare, personalizate pentru o comunitate vastă de clienți, cu aproximativ 10 milioane de contracte de servicii. Este parte a grupului Deutsche Telekom – unul dintre liderii globali de comunicatii integrate, prezent în 51 de țări de pe 5 continente.
    Soluțiile noastre deschid o lume infinită de oportunități de a împărtăși cele mai frumoase și emoționante experiențe cu familia, prietenii, colegii și cu cei din jurul nostru. Misiunea noastră este să îmbogățim viețile oamenilor, oferindu-le acestora servicii integrate fixe și mobile, tehnologii de ultimă generație 4G, fibră optică, precum și Internet TV, care aduce utilizatorilor o nouă experiență de divertisment, cu acces la conținut exclusiv și de calitate, pe toate ecranele, și funcționalități interactive avansate. În ceea ce privește clientii business, Telekom Romania este partenerul de încredere al companiilor, pentru care oferim soluții complete de comunicații și IT&C care să sprijine companiile să devină mai competitive și mai agile.

    Soluțiile noastre conectează oameni, mașini și conținut, pentru un viitor mai bun, mai sigur și mai simplu.

    "Inainte de a aplica pentru aceasta pozitie va invitam sa accesati urmatorul link: https://www.telekom.ro/informare-candidat-dataprivacy pentru a va informa cu privire la modul in care Telekom Romania prelucreaza datele dumneavoastra cu caracter personal.”
    *Numai candidatii selectati vor fi contactati.

    Cerinte

    Cerinte obligatorii:
    • Aviz medical „Apt”
    • Permis de conducere categoria B (minim 1 an vechime)
    • Disponibilitate pentru lucrul pe teren indiferent de conditiile meteo, in vederea remedierii tuturor avariilor tehnice;

    Studii:
    • Şcoala profesionala sau liceu + curs de calificare;

    Experienta
    • Experienta in munca la angajare nu este necesara, dar constituie avantaj;

    Cunoştinte, Aptitudini & Abilitati:
    • Bune abilitati de comunicare, relationare si orientare catre solutionarea problemelor clientilor;
    • Angajament, integritate, adaptabilitate si flexibiliate;
    • Constituie un avantaj:
    - Cunoasterea portofoliului de produse si servicii oferite de Telekom Romania
    - Cunostinte in domeniul IT
    - Abilitati de negociere, influentare si vanzare

    Responsabilitati

    Scop: Efectueaza in timp util si la un nivel de calitate ridicat, activitati in vederea instalarii sau repararii de servicii in reteaua Telekom, asigurand functionarea acestora in parametrii optimi.

    Responsabilitati:
    • Instaleaza/activeaza servicii de voce, date si televiziune precum si servicii conexe, repara la locatiile clientilor defectiuni sau disfunctionalitati ale retelei Telekom, conform dispecerizarii centrelor de coordonare, incadrandu-se in termenul alocat;
    • In cadrul activitatilor de instalare si reparatii se asigura ca parametrii tehnici de functionare sunt in conformitate cu specificatiile tehnice ale serviciilor;
    • Executa lucrari specifice de instalare si reparatii servicii in repartitoarele aflate in zona deservita sau in zone apropiate, in functie de nevoile de business ale companiei ;
    • Identifica deficientele si localizeaza deranjamentele utilizand instrumente de diagnosticare si testare, pentru a inlocui sau repara componentele defecte, asigurand calitatea serviciilor si reducerea timpilor de nefunctionare;
    • Respecta standardele companiei si contribuie la pastrarea imaginii acesteia, prin prestarea unor servicii de calitate si printr-un comportament profesional fata de toti clientii interni sau externi.
    • Identifica si semnaleaza starea infrastructurii retelei Telekom ce necesita lucrari de reabilitare: stalpi, cable, bransamente, cutii terminale, repartitoare, cabinete stradale, etc.;
    • Completeaza formulare si rapoarte standard (in scris sau automat) conform procedurilor departamentului ; Intocmeste contracte, anexe specifice si efectueaza instalari si reparatii integrale fara erori, lucrari de dezvoltare si dezafectare a retelei.