Dezvoltator Software

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile CEZ Romania Grup active.

Vezi toate job-urile Dezvoltator Software active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: CEZ Romania Grup
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Craiova
  • Actualizat la: 01.11.2017

    Ca membru al echipei vei lucra alaturi de specialisti in domeniul Sistemelor Software cu experienta vasta in dezvoltarea sistemelor software. Totodata, vei avea ocazia sa iti dezvolti abilitatile in domeniul sistemelor software si sa aprofundezi si largesti cunostintele in domeniul IT-ului.

    CE VEI FACE

    Pentru aceasta pozitie, principalele responsabilitati sunt:

    • Elaborează și întreține aplicații software și baze de date;
    • Proiectează scheme logice și diagrame pentru structurarea cerințelor proiectului în secvențe logice;
    • Elaborează module de cod în limbaje de programare folosind medii de dezvoltare integrate;
    • Configurează aplicațiile necesare, testează aplicațiile și modifică programele;
    • Proiectează și modifică structura bazelor de date prin codarea descrierii datelor folosind sisteme de gestiune a bazelor de date relaționale;
    • Întreține dicționarele de date introducând și modificând definiții;
    • Oferă asistență utilizatorilor pentru folosirea proiectelor software dezvoltate;
    • Pregătește documentația necesară utilizatorilor;
    • Asigură asistența utilizatorilor prin demonstrații practice și prezentări;
    • Dezvoltă baza de cunoștințe de specialitate a compartimentului;
    • Se documentează permanent pe teme de specialitate (studiază cărți și reviste în domeniu, documentația în format electronic, participă în liste de discuții pe temele de interes);
    • Colectează, structurează și analizează informațiile;
    • Întocmește rapoarte tehnice;
    • Asigură accesul celorlalți membri ai echipei la informațiile colectate;
    • Asigură buna funcționare a echipamentelor din dotare.

    CE ASTEPTAM DE LA TINE

    • Studii superioare (informatică sau calculatoare);
    • Constituie un avantaj limbaje de programare PHP, Java, C++;
    • Cunoștințe solide de baze de date relaționale MSACCESS, MSSQL,MySQL,PostgreSQL;
    • Cunoștințe SAP, ABAP, Query, LSMW, BAPI, Autorizări, orice modul funcțional;
    • Elaborează și întreține aplicații software SAP;
    • Abilități de comunicare și cultivare a relațiilor interpersonale;
    • Capacitatea de a lua decizii (responsabilitate individuală);
    • Capacitatea de a lucra sub presiunea timpului (respectarea termenelor limită);
    • Capacitate de analiză și sinteză;
    • Cunoștințe avansate de limba engleză.

    CE ITI OFERIM

    • Oportunitatea de a lucra intr-o companie multinationala, alaturi de specialisti in domeniu;
    • Posibilitatea de a ocupa pozitia de dezvoltator software, in cadrul Serviciului Programarea Sistemelor, full time, pe perioada nedeterminata;
    • Iti vei consolida si imbunatati cunostintele privind sistemele informatice

    Hybrid

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid