Operator TELESALES

Angajator: MAGUAY
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Brasov
  • BUCURESTI
  • Iasi
  • Actualizat la: 14.12.2017

    - Producator roman de PC, Notebook, Servere, Storage; integrator de solutii informatice la cheie, inclusiv solutii consolidare-virtualizare datacenter, alte solutii de tipul software – defined;
    - Parteneri importanti: INTEL, MICROSOFT, ORACLE, SYMANTEC, SAP, FORTINET;
    - 20 de ani de experienta in domeniul IT&C;
    - Maguay detine un portofoliu de solutii informatice complexe, integrate hardware si software, implementate la client, pentru care ofera si o gama de servicii dedicate, inclusiv servicii de mentenanta si suport tehnic autorizat si specializat.

    Cerinte

    • Experienta de minim 1 an in sfera vanzarilor si relatiilor cu clientii este considerata un avantaj;
    • Abilitati de identificare a oportunitatilor de vanzare din portofoliul de servicii;
    • Abilitati foarte bune de ascultare, comunicare verbala si scrisa, negociere,vanzare;
    • Capacitate de a lucra individual, dar și în echipă;
    • Orientare către rezultate și realizarea obiectivelor.

    Responsabilitati

    • Activitatea va incepe printr-un training de maxim 20 zile unde candidatul va primi toate informatiile necesare despre acest proiect;
    • Identificarea de noi clienti;
    • Prezinta si promoveaza la telefon produsele / serviciile prin realizarea de oferte pentru clientii potentiali si cei existenti;
    • Prospecteaza in permanenta piata;
    • Mentine permanent legatura cu clientii existenti pentru fidelizarea acestora.

    Rolul este pentru Isys Professional, companie din grupul MAGUAY.

    Beneficii:
    • Program de integrare intr-o echipa tanara si dinamica;
    • Acces la ultimele tehnologii si echipamente IT;
    • Acces la un mediu de lucru prietenos si profesionist unde vei invata in fiecare zi si iti vei dezvolta cariera;
    • Salariu fix + bonusuri lunare in functie de performanță;
    • Tichete de masă;
    • Decontarea abonamentului de transport;
    • Acces la pachete de servicii medicale private.