Senior Accountant

Angajator: VIVRE DECO
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.09.2017

    VIVRE is only 5 years old but already has proved itself as the leading Central & Eastern Europe e-commerce retailer for just about any home & lifestyle product you could imagine.

    We strive to be the most relevant shopping destination for home design lovers in all our markets: Romania, Bulgaria, Hungary, Croatia, Poland, Slovakia, Slovenia and the Czech Republic.

    VIVRE has grown organically from a handful of founders in its Bucharest HQ to 200+ employees and we hope to find even more positive startup-like energy in our future colleagues.

    Cerinte

    Te asteptam in echipa VIVRE a Dept. Contabilitate!

    Invatam si crestem impreuna in cel mai de success start-up de e-commerce romanesc!

    Contam pe tine ca vei avea cunostintele in domeniul financiar contabil si de fiscalitate foarte bine puse la punct, prin studiile de specialitate pe care le-ai efectuat si prin certificarile obtinute.

    De aceea preferam sa ai studii superioare de specialitate in domeniu finalizate si sa fii membru a cel putin unuia dintre organismele profesionale contabile nationale CECCAR, CAFR si/sau CCF si/sau sa ai o certificare ACCA sau CIMA obtinuta sau in curs de a fi obtinuta.

    De asemenea, ar fi util sa cunosti limba engleza la un nivel cel putin mediu, pentru interactiunile cu partenerii nostri, dar si pentru faptul ca avem si colegi din cele 7 tari din UE in care suntem prezenti.

    Cunostintele avansate de Microsoft Excel si prelucrarea cu usurinta a unui volum mare de date vor fi apreciate, precum si cunostintele de lucru cu baze de date SQL si sisteme ERP.

    Ca si experienta, cautam colegi cu minim 5 ani experienta relevanta in domeniul financiar-contabil, cu spirit analitic si atentie la detalii. Experienta in intocmirea de bugete si in analiza financiara constituie un plus.

    Foarte important pentru noi este felul tau de a fi. In prezent, in echipa noastra avem nevoie de colegi pro-activi, orientati catre gasirea de solutii prin comunicarea foarte buna in echipa a provocarilor cu care te vei confrunta in fiecare zi.

    Responsabilitati

    Ce vei face?

    -Intocmire declaratii fiscale lunare si situatii financiare semestriale, care urmeaza apoi a fi depuse sub semnatura electronica de catre conducatorul departamentului financiar-contabil;

    -Intocmire lunara rapoarte consolidate P&L si CF;

    -Suport pentru intocmirea bugetului de venituri si cheltuieli si analiza lunara a variatiilor realizat vs. bugetat ;

    -Suport pentru auditul statutar si consolidat, precum si pentru colegii din echipa pentru inchiderile lunare ;

    -Suport pentru analiza financiara lunara aprofundata a rapoartelor P&L si BS consolidate, inclusiv a unor indicatori non-financiari.

    Alte informatii

    De ce sa te alaturi echipei VIVRE din Dept Contabilitate?

    pachet salarial motivant ;

    decontare integrala taxe de membru al diferitelor organisme profesionale de profil nationale;

    asigurare medicala clinica privata;

    oportunitati de invatare accelerata si dezvoltare profesionala in cea mai complexa organizatie din industria home deco si zona geografica CEE;

    parte dintr-o echipa tanara si responsabila , experti contabili CECCAR si in devenire (media de varsta 29 de ani).

    Asteptam cu interes CV-ul tau!

    Daca consideram ca ne potrivim, te vom invita la o discutie ca sa ne cunoastem si o sesiune de testare cunostinte si abilitati (cunostinte contabile si fiscale, Excel).