Internship PPC

Angajator: 2Performant
Domeniu:
  • Internship
  • Marketing
  • Publicitate - Agentii publicitate
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.09.2017

    2Performant este o rețea europeană de performance marketing. Credem în democratizarea marketing-ului, transparență și performanță. Suntem aici pentru a dezvolta tehnologii si servicii menite sa schimbe viata si business-ul partenerilor nostri.

    Punem în legătură 500 de magazine online cu peste 50,000 de afiliați români și străini care le pot promova într-un sistem 100% bazat pe performanță

    Cerinte

    Ce avem nevoie de la tine?

    - sa fii pasionat de marketing online
    - sa-ti placa cifrele
    - sa fii foarte curios 🙂
    - dorinta si capacitatea de dezvoltare continua
    - reprezinta un avantaj sa ai luate minim 2 examene Google AdWords

    Responsabilitati

    Ce vei face?

    - vei invata sa construiesti campanii eficiente pe Google AdWords si Facebook Ads de la zero
    - vei invata sa optimizezi conturi de Google AdWords si Facebook Ads
    - vei invata sa stabilesti corect obiective masurabile online
    - vei invata sa comunici cu clientii
    - vei invata sa analizezi un site dpdv usability
    - vei invata sa analizezi concurenta unui business

    Alte informatii

    Ce oferim?

    - esti implicat in proiecte provocatoare pentru branduri mari din Romania
    - internship-ul este platit
    - te joci pe XBOX alaturi de jucatori profesionisti 🙂
    - te relaxezi cu un masaj la birou la orice ora, pentru ca avem scaun profesional
    - iti energizezi dimineata cu fructe proaspete, alaturi de cafeaua noastra proaspat macinata
    - te bucuri de Happy Friday – pranzul in echipa oferit de 2Performant
    - ai acces la programe de dezvoltare profesionala: participi la traininguri/conferinte interne sau externe
    - posibilitate de angajare full time la terminarea internship-ului