Collection Officer

Angajator: APS Romania
Domeniu:
  • Banci
  • Customer support - Client service
  • Juridic
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.11.2017

    Asset Portfolio Servicing Romania is part of the APS Group of companies, headquartered in Prague, Czech Republic.
    APS Romania was founded at the end of 2007, rapidly growing into one of the most active investors and managers of the performing and non-performing loans, partner of the strongest financial and non-financial companies in Romania.

    www.aps-ro.ro

    Cerinte

    În activitatea noastră, Consultantul în colectarea creanțelor are un rol primordial, fiind prima și ultima persoană care interacționează cu debitorul în faza amiabilă de recuperare a datoriei.
    Prin puterea sa de convingere, Consultantul negociază lichidarea debitelor cu persoanele care au fost, într-un anumit punct, în imposibilitatea de a-și achita obligațiile financiare față de instituțiile cu care au semnat contracte și evită, astfel, demararea procedurii de executare silită a acestora.

    Ne dorim ca viitorii nostrii colegi sa fie :

    • Comunicativi si cu abilitati de negociere;
    • Atenti la detalii si cu spirit de observatie;
    • Dornici de a lucra in echipa dar si individual;
    • Orientati catre rezultate si atingerea obiectivelor;
    • Studenti sau absolventi ale unei institutii de invatamant superior;
    • Utilizatori ai pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Outlook);

    Responsabilitati

    Ce vei face ?

    • Vei contacta telefonic debitorii in vederea recuperarii creantelor inregistrare in portofoliile APS Romania;
    • Vei negocia cu acestia termenele si conditiile de plata pentru sumele restante;
    • Le vei oferi informatii in ceea ce priveste situatia lor contractuala si modalitatile de plata;
    • In urma apelului, vei inregistra informatiile obtinute in aplicatia de colectare;

    Alte informatii

    Ce iti oferim ?

    • Pachet salarial atractiv si multiple beneficii;
    • Posibilitatea de a lucra full-time sau part-time;
    • Program de lucru flexibil pentru ati putea continua studiile;
    • Training-uri și workshop-uri periodice;
    • Petreceri tematice, evenimente recreative interne, team building, happy hour, abonament bookster;
    • Posibilitatea reala de a avansa în cadrul APS România.