Coordonator Servicii (Operator Call Center)

Angajator: RIA Services
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.11.2017

    RIA Services (Rumanian International Assistance Services) este o companie care activeaza de peste 25 de ani in domeniul serviciilor de asistenta tehnica, medicala si de calatorie, cu acoperire nationala si internationala.
    Lucram preponderent pentru companii de asigurari si asistenta  din strainatate dar si pentru companii autohtone. In prezent, reteaua noastra de parteneri numara peste 700 de companii cu care colaboram, avand 100% acoperire teritoriala in Romania si Moldova, la care se adauga aproximativ 3.500 de prestatori de servicii in intreaga lume.
    Suntem dinamici, conectati si pasionati sa gasim solutii prin interactiune. Prioritatea noastra numarul unu sunt clientii nostri, de aceea ne implicam 100% in relatia cu acestia si cu partenerii de lucru, in asa fel incat sa facem un succes din fiecare caz pe care il rezolvam.

    Cerinte

    • Aptitudini de comunicare;
    • Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat (scris si conversational);
    • Cunoasterea limbii franceze si/sau a unei alte limbi de circulatie internationala reprezinta un avantaj considerabil;
    • Disponibilitate pentru lucrul in ture;
    • Usurinta in utilizarea computerului si a internetului.

    Responsabilitati

    • Gestioneaza comunicarea telefonica si scrisa cu beneficiarii de servicii si clientii companiei;
    • Asigura logistica pentru furnizarea serviciilor catre beneficiari, coordonand activitatea prestatorilor companiei;
    • Urmareste furnizarea serviciilor si se asigura ca sunt respectate conditiile si termenele de livrare ale acestora;
    • Respecta sistemul de calitate si procedurile interne ale companiei.

    Alte informatii

    Candidatul ideal:

    • Poate comunica clar si concis;
    • Se integreaza usor si lucreaza eficient in echipa;
    • Este flexibil;
    • Este atent la detalii.

    Beneficii:

    • Salariu lunar 400 - 600 EUR net;
    • Tichete de masa;
    • Telefon mobil.