Agent Vanzari Clienti HoReCa

Employer: METRO Cash & Carry Romania
Domain:
  • Sales
  • Job type: full-time
    Job level: 1 - 5 years of experience
    Location:
  • Cluj Napoca
  • Timisoara
  • Updated at: 23.08.2017
    Short company description

    Compania METRO Cash & Carry România este parte integrantă a METRO Cash & Carry Internaţional şi a fost lansată oficial în România în luna octombrie a anului 1996, prin deschiderea primului centru de distribuţie, în Bucureşti, fiind totodată și prima companie care a introdus pe piața locală sistemul de vânzare cash & carry, cea mai moderna formă de comerț angro, cu plata la ridicarea mărfii.

    Requirements

    Candidatul ideal

    Spirit comercial foarte dezvoltat, orientare catre client
    Abilitatea de a identifica nevoile clientilor si de a construi parteneriate
    Buna intelegere a comertului traditional si modern
    Specialist in vanzari de tip consultativ, cu experienta dovedita (minim 3 ani)
    Abilitatea de a identifica și de a materializa oportunitati
    Excelente abilitati de comunicare, negociere si vanzare
    Foarte bune abilitati de organizare a timpului si gestionare a resurselor
    Cunoştinţe de operare MS Office
    Cunoştinţe de limba engleză
    Permis de conducere categoria B
    Disponibilitate pentru activitatea operativă, de teren
    Pasiune pentru industria Horeca
    Cunostinte despre piata Horeca si livrare, distributie - reprezintă un avantaj

    Responsibilities

    Descrierea jobului

    Îndeplineşte planul de vânzări in teritoriul alocat
    Efectueaza vizite zilnice la clienti, conform rutelor planificate
    Identifica oportunitati pentru cresterea comenzilor pe categorii de produse si solutii pentru dezvoltarea afacerilor clienților săi
    Construieşte şi menţine relaţiile cu clienţii deja existenţi şi atrage clienti noi
    Aplica si evalueaza planurile de promovare a vanzarilor, ofera feedback și ia masuri atunci când este necesar
    Asigura incasarea in termenul stabilit a tuturor facturilor de vanzare catre client
    Este dedicat, are initiativa si este condus de dorinta de performanta
    Specific Clienti HoReCa: Asigura integrarea in proiectul de livrare catre clienti