ANALIST CALITATE DESIGN

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile RIAN PARTNERS active.

Vezi toate job-urile ANALIST CALITATE DESIGN active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: RIAN PARTNERS
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.07.2017

    We are RIAN & Partners, a 100% Romanian concept – recruitment agency and we provide specialized human resources management services within the industrial field.

    Our goal is clear and simple: to improve every recruitment and organizational development processes. We support ambitious businesses to find the proper human capital for their development plans. We offer guidance to dynamic candidates in order to find their dream job.

    Cerinte

    -Absolvent(a) studii superioare cu profil tehnic: Autovehicule Rutiere/ Aeronave/ Mecanica/ TCM/ IMST (de preferat specializarea Design Industrial), sau cu profil uman: Arte, Arhitectura, avand o specializare spre Design Industrial;
    -Sensibilitate Design ce consta intr-o perceptie buna a formelor si a culorilor; interpretarea, descrierea, argumentarea lucrurilor sesizate;
    -Experienta cu aplicatiile de tip CAD reprezinta un avantaj;
    -Aptitudini de traducere si interpretarea unui volum; analiza proportiilor, simetriilor, formelor unui volum;
    -Profil dinamic orientat, de asemenea, spre mediul industrial, avand o serie de cunostinte privind tehnologiile de obtinere a pieselor in domeniul auto (injectie plastic/ aluminiu, ambutisare- formare la rece, extrudare);
    -Competente lingvistice: franceza si/ sau engleza- nivel mediu;
    -Rigurozitate, preocupare pentru calitate, simt si interes esthetic, atent la detalii;
    -Bune abilitati de relationare.

    Responsabilitati

    -Validarea aspect piese, din punct de vedere al design-ului, pe durata intregului ciclu de viata al unei masini, atat in Centru Design cat si in mediul industrial, urmarind urmatoarele aspecte:
    -forma, conform cu ceea ce a fost desenat de catre designeri/ plan de forma;
    -aspect: culoare, stralucire si aspectul general al piesei;
    -montaj pe masina: integrarea corecta a piesei pe masina si armonia cu celelalte piese;
    -In faza de proiect va contribui la identificarea si alegerea celor mai bune piese care sa garanteze:
    -alegerea unor finitii care sa aduca un aport la calitatea perceputa a masinii;
    -validarea modelelor 3D prevazute in Planul de Forma in vedere evitarii defectelor numerice ale suprafetelor din faza de proiect;
    -participarea la sedinte comune Design, Inginerie, Produs, in vederea asigurarii convergentei proiect intre departamente;
    -feedback privind eventualele propuneri cu impact Design (forma, aspect sau cu un posibil impact odata montat pe masina);
    -analiza machete design in vederea identificarii defecte forma/ finitii/ fezabilitate precara (impact design, odata piesa fabricate).

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre RIAN PARTNERS. Consultati Politica de procesare a datelor personale a RIAN PARTNERS >>

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (153)