Credit Analyst

Angajator: TRK Professional
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Banci
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.07.2017

    We are a consultative partner for our clients and candidates, delivering customized solutions for both sides. Our company offers support in recruiting white collars for local and cross-border projects. Recruiting experts of TRK Professional understand the specific needs of our clients and are building strong relationships to candidates from various professions and fields.

    Cerinte

    -Studii superioare economice
    -Engleza nivel mediu
    -Experienta minimum 2 ani pe un rol asemanator
    -Buna capacitate de organizare si analiza
    -Persoana pozitiva si comunicativa

    Responsabilitati

    -Raspunde de respectarea si aplicarea procedurii si politicii de credit a retelei clientului
    -Colecteaza informatiile necesare constituirii dosarului de credit
    -Analizeaza informatiile si propune o limita de credit si garantiile necesare
    -Pozitioneaza clientul intr-o categorie de risc conform procedurii de credit
    -Reduce intarzierile la plata
    -Asigura evidenta soldurilor
    -Asigura suportul necesar pentru personalul din sucursale pentru recuperarea creantelor de la clienti
    -Furnizeaza catre credit, trezorerie si contabilitate informatii despre soldurile clientilor
    -Mentine la zi dosarele clientilor (bilanturi, garantii, corespondenta)
    -Monitorizeaza acitivitatea de recuperare prin avocati si executori judecatoresti
    -Participa la intocmirea rapoartelor specifice departamentului de credit

    Alte informatii

    Beneficii
    -Pachet salarial competitiv
    -Bonuri de masa si asigurare medicala
    -Reduceri la ateliere de mecanica din cadrul companiei

    Asteptam CV-urile pana la data de 30.07.2017

    Laura Gaiu