Inginer proiectant mecanic / instrumentatie / control - Targoviste

Angajator: SimeRom Engineering Bucuresti
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Targoviste
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 16.08.2017

    SimeRom Engineering Bucuresti este o filiala a SIME este o societate italiana de inginerie, infiintata in 1989, care furnizeaza servicii de proiectare industriala pentru campuri petrochimice.

    Cerinte

    1.Inginer Proiectant Electric / Instrumentatie si Control
    Candidatul ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele criterii:
    * Sa fie absolvent al unei facultati electrice, electrotehnice sau energetice;
    * Bun cunoscator al softului de proiectare AUTOCAD 2D;
    * Cunostinte bune de limba engleza;

    2. Inginer Proiectant Mecanic
    Canditatul potrivit va indeplini urmatoarele cerinte:
    Absolvent al unei facultati profil mecanic;
    Cunostinte de proiectare , AutoCAD 2D si 3D,
    Cunostinte tehnice generale;
    Cunostinte de desen tehnic, tolerante si control dimensional;
    Cunostinte limba engleza.

    Responsabilitati

    Va executa lucrari de proiectare pentru turbine gas, turbine vapori , compresoare centrifugale, turboexpandere, moto-pompe si accesoriile acestora ce functioneaza in domeniul Oil &Gas.