IT Help-desk- Galati

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Fildas&Catena Grup active.

Vezi toate job-urile IT Help-desk- Galati active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Angajator: Fildas&Catena Grup
Domeniu:
  • IT Hardware
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Galati
  • Actualizat la: 16.06.2017

    Fildas Catena Grup reprezinta un grup de companii cunoscute si puternice pe piata farmaceutica. Calatoria noastra a inceput in anul 1991 cu o echipa mica de oameni valorosi, cu ambitii mari in misiunea de a promova Sanatatea in Romania prin contributia permanenta la imbunatatirea sistemului de sanatate, prin calitatea superioara a serviciilor oferite, prin inovatie si diferentiere. Din 1999 de cand a luat nastere lantul Farmaciile Catena, dupa decizia strategica a Fildas de extindere pe verticala in retailul farmaceutic, ni s-au alaturat si alti oameni valorosi, care s-au dedicat aceleiasi misiuni.
    Astazi suntem peste 7000 de salariati, raspanditi la nivel national in peste 800 de farmacii si 15 centre logistice. Ocupam primul loc in topul farma din Romania, iar acest rezultat se datoreaza colectivului pe care l-am construit de-a lungul celor 28 de ani.
    Avem valori comune ce ne unesc si ne indreapta spre acelasi tel si rezultat : pasiunea, ambitia, integritatea, responsabilitatea, curiozitatea si determinarea.

    Cerinte

    - Permis auto – categoria B;
    - Disponibilitate la multiple locatii;
    - Experienta minimum 2 ani pe o pozitie similara;
    - Cunostinte in domeniul IT (hardware si retelistica, sisteme de operare);
    - Capacitate de comunicare si indrumare cu personal din sfera non IT;
    - Persoana deschisa, cu abilitati de comunicare si de lucru in echipa;
    - Atitudine pozitiva, calma si orientata catre identificarea solutiilor;
    - Persoana organizata si orientata catre rezultate;
    - Capacitate de sinteza, analiza, atentie la detalii;
    - Reprezinta un plus certificarile sau experienta de lucru.

    Responsabilitati

    - Acorda suport de tip help-desk (prin deplasare in locatie, acces remote, telefonic, e-mail) - se asigura suport pentru aproximativ 40 de locatii.
    - Asamblare / depanare / mentenanta hardware sisteme, imprimante, ups etc.
    - Realizare cablare structurata in locatii, instalare si configurare echipamente active de retea conform instructiunilor
    - Instalari sisteme de operare si software asociat, configurari de echipamente, setari email.
    - Suport tehnic pentru probleme IT ale locatiilor arondate: hardware, software, linii comunicatie, retea fizica.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Fildas&Catena Grup. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Fildas&Catena Grup >>

    Braila, Galati,

    Vezi job-uri similare ()