Specialist Vanzari Magazin BUCURESTI - contract 1 an

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile PPC ROMANIA active.

Vezi toate job-urile Specialist Vanzari Magazin BUCURESTI - contract 1 an active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: PPC ROMANIA
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 15.06.2017

    PPC este liderul pieței de energie în Europa de Sud-Est. Produce, distribuie și furnizează energie electrică, precum și produse și servicii energetice avansate în Grecia, România și Macedonia de Nord. Grupul PPC are unități de producție cu o capacitate instalată de 10,7 GW și deservește 8,7 milioane de clienți pe mai multe piețe din regiune, cu peste 35 TWh de energie furnizată. Grupul este prezent în România în urma achiziției companiilor Enel în țara noastră în luna octombrie 2023. PPC a fost fondată în 1950 și este listată la Bursa de Valori din Atena.

    Cerinte

    Candidatul ideal:

    Are cunostinte operare PC (pachetul MS Office), internet;
    Are cunostinte in domeniul energetic si/sau sisteme informatice de tip managementul relatiilor cu clientii - constituie avantaj;
    Este orientat catre rezolvarea de probleme;
    Orientare atat catre clientul intern, cat si catre cel extern;
    Comunicare eficienta;
    Invatare rapida;
    Spirit de echipa;
    Gestionare eficienta a timpului.
    Experienta anterioara intr-un post similar constituie un avantaj.

    Responsabilitati

    Activitatile principale ale "Specialistului Vanzari Magazin" constau in:

    Identificarea situatiei, analizarea si transmiterea informatiei in mod eficient si profesionist astfel incat sa se ofere cea mai buna solutie pentru nevoia clientului extern sau intern;
    Preluarea si analizarea solicitarilor si sesizarilor de la clientii externi si interni utilizand canale alternative de comunicare avute la dispozitie;
    Inregistrarea solicitarii in mod corect si complet in sistemele informatice ale companiei;
    Transmiterea raspunsului catre client, daca este cazul;
    Prelucrarea, analizarea rapoartelor/situatiilor periodice si ad-hoc, propuneri de solutii de optimizare daca este cazul;
    Participa la instruiri si respecta conditiile de sanatate si siguranta in munca, calitate si mediu;
    Promovarea de produse/servicii noi de tip VAS (value added services);
    Ofertare si incheiere contracte standard catre consumatori Small Office/Home Office.

    Alte informatii

    Contractul este pe o perioada determinata de 1 an.

    Numar pozitii disponibile: 3

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre PPC ROMANIA. Consultati Politica de procesare a datelor personale a PPC ROMANIA >>

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Popesti Leordeni, Branesti, BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (299)