Specialist SEO

Angajator: Active SOFT
Domeniu:
  • Internet - eCommerce
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.11.2017

    Active SOFT este una dintre cele mai mari companii web din Romania, cu o bogata istorie (15 ani) in dezvoltarea si sustinerea aplicatiilor web si mobile.
    Peste 100 de angajati si colaboratori se dedica zilnic viziunii noastre, pentru a oferi vizitatorilor online informatii, servicii si recomandari de calitate.
    Dintre proiectele noastre de top amintim: 220.ro, 4tuning.ro, Calificative.ro, Clopotel.ro, Copilul.ro, CrestinOrtodox.ro, Ele.ro, Pieseauto.ro, Referat.ro, SfatulMedicului.ro, Studentie.ro, aplicatiile pentru mobil Povesti sau Laso.ro.
    Peste 10 milioane de vizitatori ne acceseaza in fiecare luna.
    Active SOFT - smart internet aplications.

    Cerinte

    - Studii superioare finalizate, de preferinta tehnice;
    - Experienta in mediul online de cel putin 2 ani ca specialist SEO;
    - Experienta in folosirea instrumentelor de keyword research;
    - Experienta in folosirea instrumentelor de analiza trafic - Google Analytics;
    - Cunostinte bune de SEO, HTML si Google Analytics;

    - Persoana cu gandire proactiva;

    Responsabilitati

    Audituri SEO pentru siteurile companiei si ale clientilor externi;
    - Monitorizare si analiza rapoartelor de trafic pentru imbunatatirea conversiilor;
    - Identificarea cuvintelor cheie pentru obtinerea unui volum de trafic mai mare;
    - Aplicarea de tehnici SEO ON PAGE & SEO OFF PAGE;

    Alte informatii

    Ce oferim:

    -Beneficiile extrasalariale: tichete de masa, prime si cadouri de sarbatori

    - Oportunitati de dezvoltare profesionala