Consilier Juridic

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile iCredit active.

Vezi toate job-urile Consilier Juridic active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Asigurari - Intermedieri financiare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: iCredit
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 03.06.2017

    Easy Asset Management este o Institutie Financiară Nebancară fondată în anul 2005, care activează în 6 țări: România, Bulgaria, Polonia, Cehia, Macedonia și Ucraina.

    În prezent, compania este unul dintre liderii de piață în industria de credite rapide din Europa Centrală și de Est, cu peste 2 milioane de credite aprobate.

    În România, sub marca iCredit, compania deține un portofoliu în valoare de peste 12 milioane de euro, iar echipa din țara noastră este formată din peste 1.000 de profesioniști, care activează în biroul central din București și în cele 76 de birouri din întreaga țară.

    Cerinte

    Ce cautam la tine?

    • Absolvent studii juridice;
    • Experienta minim 3-5 ani intr-un post similar;
    • Preferabil practica in instanta;
    • Disponibilitate pentru deplari pe teren (pozitia poate sa presupuna deplasari in regiune)
    • Cunoasterea legislatiei;
    • Cunostinte avansate MS Office ( Word, Excel, PowerPoint);
    • Limba engleza – nivel mediu / avansat
    • Foarte bune abilitati de comunicare si relationare intr-o echipa;
    • Persoana creativa, dinamica, flexibila, pragmatica;

    Responsabilitati

    Ce va trebui sa faci ?

    • Reprezinta și apăra interesele societății, în fața instanțelor de judecată și în fața tuturor autorităților centrale sau locale, publice sau private;
    • Întocmește acțiuni, plângeri penale, întâmpinări și orice alte acte necesare în vederea apărării intereselor societății;
    • Redactează opinii legale cu privire la diverse situații ce impactează Departamentul juridic;
    • Actualizează procedurile interne, Regulamentul de Ordine Interioara si Contractul Colectiv de Munca ale societății, în conformitate cu modificările legislative în vigoare si acorda asistenta juridica, in mod expres, Departamentului de Resurse Umane
    • Mentine legatura atat cu organele de politie care solutioneaza dosarele penale initiate de catre societate cat si cu executorii judecatoresti in privinta derularii procedurii executarii silite;
    • Intocmeste dosarele executionale si mentine legatura cu unitatile teritoriale in vederea coordonarii aspectelor de ordin administrativ si actualizeaza informatiile privind demersurile efectuate in dosarele executionale, prin colaborare cu executorii judecatoresti.

    Alte informatii

    Ce iti oferim?

    • Traininguri si cursuri specializate;
    • Posibilitati de dezvoltare intern si international;
    • portunitati de promovare in cadrul unei companii aflata in proces de expansiune;
    • Lucru dinamic intr-o echipa tanara de profesionisti;

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (25)