Contabil

Angajator: Teamland
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 26.04.2017

    Teamland este cel mai dinamic furnizor de servicii de resurse umane. Oferim cu profesionalism servicii din domeniu precum:
    - recrutarea de manageri sau specialiști,
    - asigurarea de forta de munca temporara,
    - audit de Resurse Umane,
    - instruirea personalului.

    Teamland face parte din Grupul Contexpert, un grup de companii de top specializate in servicii contabile, de audit, consultanta, salarizare si inventariere, cu o experienta de peste 18 ani in domeniu. Cei 7 parteneri si 70 de angajati deservesc ireprosabil peste 350 de clienti.

    Cerinte

    Candidatul ideal

    - Studii superioare finalizate in domeniul economic;
    - Experiente de lucru pe un post de contabil de minim 6 luni;
    - Cunostinte de operare PC - avantaj experienta anterioara de lucru in soft ERP;
    - Abiliti de organizare, comunicare si lucru in echipa.

    Responsabilitati

    - Contarea si inregistrarea in sistemul informatic a facturilor de furnizori si servicii;
    - Participarea lunara la operatiunile de verificare si inchidere a balantei;
    - Rezolvarea erorilor identificate in sistemul informatic;
    - Intocmirea lunara a diverselor rapoarte solicitate.